Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rząd nie przekazuje już uzbrojenia na Ukrainę, ponieważ teraz uzbraja Polskę.
W wywiadzie udzielonym stacji Polsat News szef rządu podkreślił, że władze naszego kraju doskonale rozumieją, iż Ukraina broni się przed bestialskim atakiem rosyjskim i rozumieją tę sytuację.

– My już nie przekazujemy uzbrojenia na Ukrainę, my teraz sami się zbroimy w najnowocześniejszą broń – powiedział premier Mateusz Morawiecki, dodając, że rząd stawia na modernizację i szybkie uzbrojenie polskiej armii tak, aby w krótkim czasie stała się jedną z najsilniejszych w Europie.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Pytany o kwestie zmniejszenia pomocy dla Ukrainy w związku z z kryzysem zbożowym szef rządu zaznaczył, że Polska pomaga i będzie nadal pomagać w wojnie z Rosją, ale nie może się jednocześnie godzić destabilizację polskiego rynku rolnego.

– Na pewno będziemy utrzymywali tranzyt ukraińskich towarów. Polska nie ponosi z tego powodu żadnych kosztów. Wręcz przeciwnie, można powiedzieć, że na tym zarabiamy – stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

Podkreślił również, że jego rząd nie będzie ryzykował bezpieczeństwa Ukrainy, a hub w Rzeszowie, który działa w porozumieniu ze Stanami Zjednoczonymi i z NATO nadal będzie pełnił taką samą rolę.