Spróbujmy opisać jeden z możliwych scenariuszy dalszej eskalacji na Bliskim Wschodzie.
Powstanie palestyńskie rozpoczyna się na Zachodnim Brzegu i we Wschodniej Jerozolimie. Mahmoud Abbas nie może opanować tej sytuacji, a widząc, jak Izrael dokonuje pełnowymiarowego ludobójstwa w Strefie Gazy, Palestyńczycy rozpoczynają totalną rewoltę. IDF kontynuuje masakrę ludności cywilnej w Strefie Gazy. Na całym świecie nasilają się protesty przeciwko zachodnim, proamerykańskim elitom liberalnym opowiadającym się jednomyślnie za Izraelem. Hezbollah angażuje się i tłumy Arabów z Jordanii przedostają się przez kordony na granicy. Stany Zjednoczone przeprowadzają ataki wyprzedzające przeciwko Iranowi, który jest coraz bardziej zaangażowany w konflikt, a Iran kontratakuje Izrael. Syria przystępuje do wojny, atakując Wzgórza Golan. Następuje szybka mobilizacja całego świata islamskiego.

Proamerykańskie państwa islamskie – Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar itd. – są zmuszane do przyłączenia się do konfrontacji po stronie Palestyńczyków. Dołączają do nich Pakistan, Turcja i Indonezja. Historia talibów wysyłających wojska na Bliski Wschód z fałszywych wiadomości staje się rzeczywistością. Nad całym światem wiszą czarne sztandary Khorassan.

Problemy pomiędzy salafitami i tradycjonalistami, w tym szyitami, schodzą na dalszy plan. Rozpoczyna się wielki dżihad świata islamskiego przeciwko Zachodowi i Izraelowi.
Rosja zajmuje najpierw neutralne stanowisko, ale nie śpieszy się ze wsparciem Izraela, gdyż na Ukrainie jest w stanie wojny z Zachodem, który z kolei jest całkowicie po stronie Izraela.

W pewnym momencie powstania we Wschodniej Jerozolimie Palestyńczycy ogłaszają potrzebę odgrodzenia meczetu Al-Aksa w celu ochrony przed IDF. Meczet Al-Aksa został wspomniany na początku powstania w Strefie Gazy – potop Al-Aksa. Izrael w trakcie walki z uzbrojonymi bojówkami palestyńskimi oraz w samoobronie przeprowadza atak rakietowy na meczet. Zapada się. Droga do budowy Trzeciej Świątyni jest oczyszczona. Ale… miliard muzułmanów, z których 50 milionów (oficjalnie) przebywa w Europie, rozpoczyna powstanie teraz na samym Zachodzie. W Europie wybucha wojna domowa. Część Europejczyków opowiada się po stronie elit LGBT, Sorosa i atlantyckich, a część zawiera sojusz z muzułmanami (na wzór Alaina Sorala) i przyłącza się do antyliberalnej rewolucji.
USA używają taktycznej broni nuklearnej przeciwko Iranowi. Rosja przeprowadza taktyczny atak nuklearny na Ukrainę, która za wszelką cenę pragnie przylgnąć do Zachodu i na wszelkie możliwe sposoby prowokuje Moskwę.

Wybucha III wojna światowa z użyciem taktycznej broni nuklearnej. Rosja w końcu podejmuje decyzję i staje po stronie muzułmanów. Amerykańscy dyspensacjoniści zdają sobie sprawę, że nadeszła godzina. Rosja atakuje – aczkolwiek pośrednio – Izrael. Gog jest tutaj. W rosyjskiej wizji Zachód znajduje się pod bezpośrednimi rządami Antychrysta. Umiera wielu światowych przywódców, pojawiają się nowi, o znacznie bardziej radykalnych przekonaniach.

Chiny atakują Tajwan, odwracając uwagę Stanów Zjednoczonych i NATO w kierunku nowego celu. Indie wstrzymują się od bezpośredniego wsparcia, na które liczą USA. Wieczór historii przestaje być leniwy.
Feministki, aktywiści gejowscy i ekolodzy żądają położenia kresu temu wszystkiemu, ale nikt ich nie słucha.

Zachód zmuszony jest walczyć ze wszystkimi w imię jakiegoś celu, którego nie jest już w stanie wyartykułować – wszystkie stare tezy o „prawach człowieka”, „społeczeństwie obywatelskim” i inne zaklęcia zniknęły w trudnej rzeczywistości nadchodzącej całkowitej śmierci. Elon Musk przyznaje, że całkowicie przestał rozumieć, co się dzieje.
Izrael zaczyna, pod atakami ze wszystkich stron, budować Trzecią Świątynię. Tylko Mesjasz może uratować sytuację…
W tym miejscu tekst analizy prognostycznej (proroctwa) nagle się kończy.

Aleksander Dugin