25-letniej kobiecie grożą zarzuty wyrządzenia szkody po tym, jak zdewastowano kawiarnię w dzielnicy zamieszkanej głównie przez Żydów.

Policja twierdzi, że została wezwana do kawiarni Starbucks przy Eglinton Avenue West i Bathurst Street w czwartek rano po zgłoszeniu, że ktoś zdewastował witrynę sklepu plakatami i napisami.

Zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych pokazują słowa „krew na twoich rękach”, „Starbucks zabija” i „przestań zabijać dzieci” na drzwiach wejściowych sklepu.

Członkowie wydziału policji w Toronto aresztowali Skigh Johnson z Toronto i oskarżyli ją o wykroczenie polegające na zakłócaniu korzystania z mienia.

W poście w mediach społecznościowych, który został później usunięty, ale został ponownie opublikowany w innym miejscu, oskarżona przyznaje, że chodziła do wspomnianej kawiarni Starbucks i rozwieszała plakaty.

„Czy ostatniej nocy popełniłem coś, co możesz uznać za przestępstwo? Może, ale dla mnie to nie jest przestępstwo, walczę o sprawiedliwość” – mówi w poście wideo.

Policja poinformowała że incydent nie został na razie sklasyfikowany jako przestępstwo z nienawiści.

Jeśli okaże się, że incydent był motywowany uprzedzeniami, lub nienawiścią, śledczy skonsultują się z prokuraturą.