Nowa “włoska” restauracja ma najwyraźniej zmierzyć Polaków z czcią, jaką od pokoleń otaczają swą Królową i przetestować ich oddanie wielowiekowej tradycji uwielbienia Matki Bożej.

Poinformował o tym, na swym kanale dr Stanisław Krajski. Czytamy o tym, również w serwisach informacyjnych.  Lokal „Madonna” to, jak pisze Onet, „miejsce, które przyciąga przede wszystkim wystrojem na ścianach, wiszą obrazy przedstawiające Matkę Boską, lecz w krzywym zwierciadle. Wyobrażacie sobie Maryję jako gotkę lub miłośniczkę tatuaży? Ja też nie mogłam, dlatego więc czym prędzej udałam się do tego popularnego miejsca”.

No i Onet reklamuje, że taki wspaniały wystrój, że wspaniałe jedzenie, że nieduże ceny, że no jest tak popularny, że na 2 tygodnie wcześniej trzeba rezerwować i może się nie udać. Przy wejściu do lokalu jest duża figura Matki Bożej i nad nią informacja, taki neon po angielsku: „Niebo jest na pierwszym piętrze” – opowiada dr Krajski. W knajpie wiszą bluźniercze obrazy Matki Boskiej z twarzą popszansonistki Rihanny i Sercem Chrystusowym.

Przed przybytkiem  odbył się już protest modlitewny.  Nie brakuje również “podobizn” Jezusa Chrystusa z Keanu Reeves.

“Madonna” ponoć robi furorę w mediach społecznościowych, głównie ze względu na swój niezwykły wystrój – w lokalu wszechobecne są wizerunki Matki Boskiej, “przedstawianej w niecodzienny sposób”.

Jak wypadnie kolejny test Polaków, po atakach jakie przypuszczano na Jana Pawła II?