Przemieszczanie się po Paryżu między poszczególnymi strefami pieszych i kierowców podczas paryskich Igrzysk Olimpijskich będzie wymagało zarejestrowania się na platformie cyfrowej i posiadania kodu QR ze względów bezpieczeństwa – poinformował w środę komendant policji Laurent Nunez. Igrzyska Olimpijskie w stolicy Francji odbędą się w dniach 26 lipca – 11 sierpnia 2024 roku.
„Konieczna będzie wcześniejsza rejestracja na platformie cyfrowej, podanie określonej liczby dokumentów potwierdzających, adresu i nie tylko” – poinformował Nunez na łamach dziennika „Le Parisien”, wskazując, że nawet wejście do restauracji znajdujących się w pobliżu Sekwany będzie wymagało posiadania kodu QR.

Nunez poinformował również, że osobom, które nie mają dostępu do internetu, miasto Paryż zapewni możliwość uzyskania kodu.

W wielu strefach Paryża podczas igrzysk będzie obowiązywał zakaz poruszania się pojazdów.

Komendant zapewnił, że mapa stref Paryża, gdzie będą obowiązywały ograniczenia w ruchu i restrykcje, zostanie opublikowana w internecie, zaś platforma do rejestracji zostanie udostępniona w marcu lub kwietniu.

Prefekt Policji ogłosił także, że kilka stacji metra w stolicy będzie zamkniętych na czas igrzysk.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

kno/