50-letni mężczyzna „identyfikujący się” jako nastolatka wziął udział w zawodach pływackich w Barrie i korzystał z szatni dla dziewcząt.

Nicholas Cepeda „przemienił się” kilka lat po okresie dojrzewania… więc dlaczego dlaczego nie pływa w kategorii „Inne” zgodnie z przepisami World Aquatics? – czytamy w posście rebel news na “X”

W ubiegły weekend na basenie w East Bayfield Community Centre w Barrie w Ontario w  zawodach pływackich Trojan Cup brał udział Cepeda. Zaniepokojeni rodzice powiadomili Rebel News, że ten 50-letni…  biologiczny mężczyzna woli rywalizować z nastoletnimi dziewczętami, niektórymi nawet w wieku 13 lat! I, co niewiarygodne,  kluby pływackie  Barrie Trojans Swim Club,  Swim Ontario, Swim Canada, wydają się nie mieć nic przeciwko mimo, że organ zarządzający sportem, World Aquatics, wprowadził na początku tego roku przepisy stanowiące, że pływacy płci męskiej, którzy zmienili płeć po okresie dojrzewania, nie mogą pływać z kobietami.

Większość komentarzy pod wpisem na koncie Rebel News  odnosiła się do tego, jak ojcowie tych pływaczek, mogli do tego dopuścić.:

Where are the “f-a- t-h-e-r-s” of ANY Of these teenage female swimmers? I am asking as kindly & as respectfully as a father of s teenager myself? Waiting……??

za Rebel News