Pewien Kanadyjczyk stracił ponad 2200 dolarów po zarezerwowaniu biletu lotniczego do Brazylii za pośrednictwem fałszywej witryny turystycznej.

W październiku Sam Salam   zarezerwował bilet w Flight Center Canada – a przynajmniej tak mu się wydawało. Postanowił osobiście odwiedzić biuro gdy jego bilet nie dotarł i wtedy dowiedział się, że zarezerwował podróż za pośrednictwem fałszywej firmy.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Kiedy poszedłem do biura, już wiedzieli o tym problemie i powiedzieli, że to oszustwo”; powiedział Salam, który został oszukany na kwotę 2280 dolarów.

Flight Centre Canada ostrzega teraz swoich klientów, aby zachowali ostrożność podczas rezerwacji lotu, aby nie natrafić na fałszywą stronę internetową imitującą ich firmę.

„Obserwujemy pojawianie się wielu fałszywych witryn internetowych imitujących Flight Centre Canada”; przyznał Chris Lynes, dyrektor  Flight Center Canada. „W wielu przypadkach ludzie pojawiają się na lotnisku i nie zdają sobie sprawy, że nie mają prawdziwych biletów”.

Według firmy przykładem strony internetowej imitującej Flight Centre Canada jest strona z amerykańską pisownią  słowa Centre.

Firma stwierdziła, że ​​słyszała od wielu ofiar, które straciły tysiące dolarów, i chce ostrzec swoich klientów, aby zachowali ostrożność przy rezerwacji podróży.

„Jesteśmy w kontakcie z Google i nasz zespół prawny pracuje nad usunięciem tych witryn, ale gdy tylko jedną usuniemy, pojawia się kolejna”

Salam nie mógł otrzymać zwrotu pieniędzy, ponieważ zapłacił kartą debetową. Rezerwując podróż, zawsze lepiej  używać karty kredytowej, ponieważ w przypadku problemu mamy większą szansę na otrzymanie zwrotu pieniędzy, jeśli coś pójdzie nie tak.