„Pogłębiający się kryzys bezrobocia” wśród irackiej młodzieży podany został jako powód dla inwestycji federalnych o wartości 9,9 mln dolarów.

Minister rozwoju międzynarodowego Ahmed Hussen twierdzi, że prawie 10 milionów dolarów z wydatków federalnych “na wsparcie młodzieży w Iraku” ostatecznie pomoże Kanadzie, ponieważ inwestycja ta ogólnie wspiera stabilność w regionie.

„W naszej strategii bliskowschodniej skupiamy się najbardziej na Iraku… a droga, którą pójdzie Irak, będzie taka, jaką pójdzie reszta regionu” – powiedział.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W środę w St. Clair College Hussen ogłosił w Windsor w Ontario dofinansowanie w wysokości 9,9 miliona dolarów.

Nowe fundusze pomogą w opłaceniu szkoleń zawodowych i technicznych przez pięć lat w ramach partnerstwa z dwiema grupami: Kanadyjską Światową Służbą Uniwersytecką i Kanadyjską Liderką Międzynarodowego Konsultingu. Obie organizacje mają biura w Ottawie.

Hussen powiedział, że od 2016 roku rząd federalny wydał 4,7 miliarda dolarów na swoją strategię dla Bliskiego Wschodu. Za te pieniądze rząd walczy z ekstremizmem, ale także buduje „strategie pokonfliktowe” – powiedział.

„Na przykład obecnie iracka młodzież cierpi z powodu pogłębiającego się kryzysu bezrobocia, który podważa bezpieczeństwo gospodarcze i jest to bezpośrednio powiązane z poprzednim konfliktem w Iraku” – powiedział.

Liberalny poseł Windsor-Tecumseh Irek Kuśmierczyk powiedział, że ogłoszenie zostało uczynione w Windsor w uznaniu dużej społeczności irackiej miasta, wysiłków uczelni jako lidera w edukacji oraz roli Windsor w handlu międzynarodowym.