Premierzy Alberty, Ontario i Manitoby wyrazili rozczarowanie w związku z wypowiedzią ministra środowiska Stevena Guilbeaulta, że ​​Ottawa nie będzie już inwestować w nowe drogi i autostrady.  Guilbeaul stwierdził, że jego uwagi odnosiły się do dużych projektów, a nie do wszystkich nowych projektów drogowych.

„ Tak więc teraz nasz Minister Środowiska chce obciąć fundusze federalne na drogi… ponieważ wszyscy powinniśmy po prostu więcej chodzić. Czy ten minister rozumie, że większość Kanadyjczyków nie mieszka w centrum Montrealu?” Premier Alberty Danielle Smith  stwierdziła w X.
„ Większość z nas nie może po prostu wyjść z domu w śniegu i deszczu i codziennie chodzić 10 km do pracy. Czy może pan wrócić do realnego świata, ministrze Guilbeault?

Premier Ontario Doug Ford powiedział, że był „zdumiony” oświadczeniem ministra środowiska, zarzucając  Guilbeaultowi, że nie przejmuje się korkami.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Nie obchodzi go, że utkniesz w korku zderzak w zderzak. Budujemy drogi i autostrady z pieniędzmi od władz federalnych lub bez nich” – powiedział Ford na platformie X 13 lutego.

Lider konserwatystów Pierre Poilievre również zareagował na komentarze  Guilbeaulta w mediach społecznościowych, mówiąc, że „radykalny” minister „nie będzie szczęśliwy, dopóki nie zamieszkamy z powrotem w lepiankach”.