Według nowego sondażu wściekłość Kanadyjczyków na premiera Justina Trudeau i jego liberalny rząd osiągnęła rekordowy poziom.

Według ogólnokrajowego badania opublikowanego w tym miesiącu przez Nanos Research 31% Kanadyjczyków odczuwa złość i pesymizm do rządu Trudeau, co oznacza najniższy w historii poziom zadowolenia z przywództwa kraju.

„Które z poniższych uczuć najlepiej opisuje Twoje poglądy na temat rządu federalnego w Ottawie?” pytano w ankiecie.

Oprócz tego, że 31% odczuwa odpowiednio złość i pesymizm, 11% odczuwa brak zainteresowania, a tylko 1% i 10% odczuwa, odpowiednio, satysfakcję i optymizm. 6% nie było pewnych swoich uczuć do rządu Trudeau.

„Poczucie gniewu wobec rządu federalnego wzrosło lub utrzymało się na stałym poziomie w każdym regionie, przy czym największy wzrost odnotowano wśród mieszkańców Quebecu (grudzień: 12%; marzec: 24%) i prowincji atlantyckich (grudzień: 21%; marzec: 38%) . Pesymizm i złość pozostają najważniejszymi emocjami, które według Kanadyjczyków najlepiej opisują ich poglądy na temat rządu federalnego w Ottawie” – wynika z badania.

W ostatnich miesiącach popularność Trudeau gwałtownie spadła, a sondaże przewidują ogromne zwycięstwo konserwatystów w nadchodzących wyborach.

Niezadowolenie Kanadyjczyków z Trudeau stały się tematem rozmów na wielu platformach mediów społecznościowych

Kanadyjczycy zamieszczają w mediach społecznościowych liczne filmy, w których wyjaśniają, że z trudem wiążą koniec z końcem w obliczu rosnących kosztów życia i stale rosnącego podatku węglowego Trudeau, podczas gdy wielu imigrantów ostrzega innych, aby nie przyjeżdżali do Kanady.