Ochroniarz w pałacu kanadyjskiego śpiewaka hiphopowego Drake’a został „poważnie ranny” w wyniku strzelaniny przed domem muzyka w Toronto .

Ofiara, dorosły mężczyzna, została przewieziona do szpitala w Toronto z poważnymi, ale niezagrażającymi życiu obrażeniami  we wtorek rano.

Paul Krawczyk z miejskiej policji powiedział we wtorek reporterom, że śledczy mają niewiele informacji i analizują nagrania z monitoringu w poszukiwaniu tropów.

Ze zgłoszenia wynika, że ​​napastnik uciekał z okolicy samochodem.

Drake, którego oficjalne nazwisko brzmi Aubrey Graham, niedawno pokłócił się publicznie z kalifornijskim raperem Kendrickiem Lamarem.

Krawczyk powiedział, że policja była świadoma napięcia między dwoma raperami, ale nie powiązała głośnej sprzeczki ze strzelaniną.

„Śledztwo jest na tak wczesnym etapie, że nie mamy w tej chwili motywu” – powiedział Krawczyk.

W ostatnich dniach gwiazdy stawiają sobie nawzajem coraz bardziej prowokacyjne i bezpodstawne zarzuty . Najnowszy utwór Lamara, Not Like Us, zawiera zdjęcie satelitarne mega-rezydencji Drake’a o powierzchni 50 000 stóp kwadratowych – tej samej posesji, która została odgrodzona policyjną taśmą po wtorkowej strzelaninie.

Trwający spór między dwoma raperami, który trafił na pierwsze strony gazet , przyniósł korzyści co najmniej jednemu lokalnemu biznesowi w Toronto. Po tym, jak Lamar, zdobywca nagrody Pulitzera, wspomniał o chińskiej restauracji New Ho King, obroty wzrosły ponad trzykrotnie , a restauracja założona w latach 70. XX wieku została zasypana entuzjastycznymi recenzjami.