Lista opublikowana przez mieszczący się w USA Instytut Malone’a obejmuje dziesiątki kanadyjskich polityków i obecnych ministrów rządu premiera Justina Trudeau, którzy mają powiązania z programem Młodych Globalnych Liderów Globalistycznego Światowego Forum Ekonomicznego.

Instytut Malone, założony przez dr Roberta Malone’a we współpracy ze szwedzką Fundacją Pharos, rozpoczął projekt Światowego Forum Ekonomicznego mający na celu zbadanie „globalistycznych członków organizacji  znanej jako Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) oraz jej przeszkolonych agentów.” W ramach projektu opublikowano podsumowanie absolwentów „Globalnych Liderów Jutra Światowego Forum Ekonomicznego” (roczny program realizowany w latach 1993–2003), a także Młodych Globalnych Liderów (pięcioletni program rozpoczęty w latach 2004/2005 i nadal działanie).”

Spojrzenie na niedawno opublikowaną listę pokazuje kilkunastu obecnych i byłych ministrów gabinetu Trudeau, którzy byli absolwentami programów dla młodych liderów WEF, w tym wicepremier Chrystia Freeland (2000), premier Justin Trudeau (2005), były przewodniczący Rady Skarbu Scott Brison (2005), minister innowacji, nauki i przemysłu Francois-Philippe Champagne (2009) oraz przywódczyni rządu w Izbie Gmin Karina Gould (2010).

Inni ministrowie to Minister Spraw Zagranicznych Melanie Joly (2016), Minister Usług Obywatelskich Terry Beech (2017), była Minister ds. Kobiet, Równości Płci i Młodzieży Maryam Monsef (2020) oraz Minister Mieszkalnictwa, Infrastruktury i Społeczności Sean Fraser ( 2022).

Na liście znajduje się także posłanka konserwatywna Michelle Rempel (2016) oraz posłanka i lider NDP (Nowej Partii Demokratycznej) Jagmeet Singh (2018).

Aby utworzyć listę, Instytut Malone i Fundacja Pharos skorzystały z wyszukiwarek WEF i sprawdziły opublikowane listy, korzystając z takich narzędzi, jak archiwa „Wayback Machine”, a także Wikispooks „i inne źródła uzupełniające”.

„Być może nie jest to informacja w 100% dokładna, ale dołożyliśmy wszelkich starań, aby była jak najbardziej poprawna i aktualna” – zauważa Malone Institute.

Raport może nie być zaskoczeniem dla   Kanadyjczyków, ponieważ  w 2017 roku Klaus Schwab pochwalił się że połowa gabinetu Trudeau to członkowie jego programu młodych liderów.

Co ciekawe, obecny lider konserwatystów Pierre Poilievre został umieszczony w zakładce „niepewne” listy Malone/Pharos. Zaprzeczył, jakoby był zaangażowany w program młodych liderów; jednakże strony archiwów internetowych sugerują coś innego.

Członkowie WEF „są celowo i międzynarodowo rozmieszczani jako zagraniczni agenci”
Według Malone Institute osoby zaangażowane w WEF „zostały celowo i międzynarodowo rozmieszczone jako zagraniczni agenci reprezentujący interesy WEF w celu„ penetracji światowych gabinetów krajów ”, a także szerokiej gamy… sektorów”.

Na liście młodych przywódców znajdują się także byli kanadyjscy politycy powiązani z WEF, w tym były minister gabinetu Postępowych Konserwatystów i Partii Konserwatywnej Bernard Valcourt (1993), była wicepremier liberałów Sheila Copps (1994) i były premier Quebecu Jean Charest (1994). ).

Na liście znalazł się także były burmistrz Calgary Naheed Nenshi, który stara się zostać przywódcą Nowej Partii Demokratycznej w Albercie (2011).

za lifesite news