Iga Świątek wygrała z Czeszką Marie Bouzkovą 6:4, 6:2 w trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju French Open. Można się było tego spodziewać, bo Bouzkova to rywalka o nieporównywalnie mniejszych osiągnięciach. Czeszka w światowym rankingu zajmuje 42. miejsce. Najwyżej – na 24. pozycji – była na koniec sezonu 2022. W Paryżu pierwszy raz dotarła do trzeciej rundy.

Ambitnie walcząca Czeszka zdołała nieco przedłużyć spotkanie i ostatecznie po godzinie i 33 minutach Świątek wygrała 6:4, 6:2.

,, Czuję się dobrze fizycznie, nie miałam wrażenia, że poprzedni mecz miał na mnie wpływ. Dziś spisałam się po prostu solidnie i cieszę się z tego
– powiedziała Świątek w krótkiej rozmowie na korcie.
Polka w piątek obchodziła 23. urodziny. Z trybun mecz oglądali m.in. jej tata i siostra. Polscy kibice zaśpiewali „Sto lat”, a później szersze grono po angielsku „Happy birthday”.

Kolejną rywalką Świątek będzie w niedzielę Anastazja Potapowa, z którą wcześniej nie grała. Rosjanka pokonała Chinkę Xinyu Wang 7:5, 6:7 (6-8), 6:4. Potapowa jest rówieśniczką Polki. W światowym rankingu zajmuje 41. miejsce, a w Paryżu pierwszy raz dotarła do 1/8 finału.

Wynik meczu 3. rundy: Iga Świątek (Polska, 1) – Marie Bouzkova (Czechy) 6:4, 6:2

za PAP