Szpital Dziecięcy McMaster wstrzymuje zaplanowane operacje migdałków u pacjentów w wieku poniżej 18 lat po tym, jak dwóch pacjentów pediatrycznych, którzy przeszli zabieg, zmarło wkrótce po wypisaniu ze szpitala.

W oświadczeniu rzecznik Hamilton Health Sciences potwierdził, że jedno dziecko zmarło w maju, a drugie w czerwcu. Jedno dziecko zmarło następnego dnia po operacji, drugie dziewięć dni po zabiegu.

Rzecznik dodał, że chociaż nie ma wyraźnego związku między tymi dwoma przypadkami, szpital zawiesił zaplanowane operacje migdałków  „ze względu na dużą ostrożność”.

W oświadczeniu zauważono, że procedury zostaną wstrzymane do czasu, gdy „niezależne podmioty zewnętrzne będą mogły zakończyć kompleksowy przegląd programu”.

„Składamy najgłębsze kondolencje tym rodzinom z powodu ich tragicznej straty” – czytamy w oświadczeniu, które w środę przesłano e-mailem do CP24.

 

Na ten moment nie podano przyczyn śmierci w dwóch odrębnych przypadkach.

Szpital będzie w dalszym ciągu przeprowadzał operacje w nagłych przypadkach, a klinika uszu, nosa i gardła (ENT) „nadal jest czynna” – oznajmiło Hamilton Health Sciences