Kanadyjskim żołnierzom ponownie nakazano przystrzyc brody i wiązać długie włosy po zniesieniu ograniczeń w 2022 r.

„Włosy sięgające poniżej dolnej części kołnierzyka koszuli należy zawiązać z tyłu, z dala od twarzy” – mówi aktualizacja Kanadyjskich Sił Zbrojnych (CAF). „Zarost na twarzy nie może przekraczać 2,5 cm (1 cal) długości, niezależnie od stylu”. Chcąc zmniejszyć restrykcje i przyciągnąć więcej żołnierzy, kanadyjska armia złagodziła w 2022 r., swoje zasady ubioru  zezwalając prawie na wszystko, od sztucznych paznokci po tatuaże na twarzy i kolorowe włosy. Zezwolono również na wszystkie style zarostu i baków, w tym brody farbowane i splecione, natomiast włosy mogły mieć dowolną długość, po ile tylko nie zakrywały twarzy i były związane z tyłu, jeśli były dłuższe niż do ramion.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Chociaż zmiany przyniosły wiele pozytywnych skutków, ich interpretacja i stosowanie były niespójne” – stwierdziły siły zbrojne w swojej aktualizacji.

Kanadyjscy żołnierze już wcześniej zwracali na siebie uwagę podczas prestiżowego międzynarodowego konkursu umiejętności wojskowych, który odbył się w kwietniu

Zgodnie ze zaktualizowanymi przepisami objętość włosów nie powinna również uniemożliwiać noszenia nakryć głowy lub sprzętu ochronnego, takiego jak hełmy natomiast niezbędne akcesoria do włosów, takie jak gumki i wsuwki, muszą być czarne lub w kolorze podobnym do włosów – niezależnie od koloru.

Członkowie kanadyjskich sił zbrojnych zostali powiadomieni o zmianach w zeszłym tygodniu. Nowe zasady dotyczące ubioru wchodzą w życie 2 lipca. Dostosowania religijne i duchowe są nadal dozwolone.