Nie wiem, czy Państwo zwrócili uwagę, ale tylko w tym roku w Centrum Mississauga otworzyło się bardzo wiele nowych biur sprzedaży mieszkań. W ciągu następnych 4 do 5 lat ma powstać w tym mieście bardzo wiele bardzo atrakcyjnych projektów. Powstanie blisko 15 nowych wież z mieszkaniami. Czy jest to może powód do obaw? Czy nie będzie tych mieszkań zbyt dużo? Czy te mieszkania co już są nie spadną w cenie? Ja myśle, że wręcz przeciwnie. 

        Mississauga dzięki temu, że Centrum rozwinie się tak wspaniale będzie wkrótce prawdziwym światowym miastem. Ludzie będą chcieli się to osiedlić bardziej niż w centrum Toronto, bo będzie to piękne i nowoczesne. Mississauga jest miastem z szybkim dojazdem do lotniska i ma bardzo wiele biznesów, które już „uciekły” z zatłoczonego i duszonego spalinami Toronto. 

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

        Ambitny plan Mississauga by odłączyć się od regionu Peel, też może być dodatkowym bonusem bo pieniądze z podatków pozostaną w mieście i będą mogły być przeznaczone na rozwój infrastruktury miasta. 

        Powstająca linia LRT, która na razie połączy Port Credit z Centrum Brampton wniesie dużo energii to Centrum Mississauga. Tylko patrzeć jak powstanie inna linia LRT łącząca Centrum Mississauga z Toronto. 

        Mississauga nabiera rozmachu! Gwałtownie rośnie Campus Uniwersytecki, powiększa się Sheridan Collage. Nowe biznesy przenoszą się tutaj codziennie co nadaje Mississauga wymiar miasta nowoczesnego, które ściąga inwestorów z całego świata. Tak więc moim zdaniem, ceny mieszkań w Centrum Mississauga pójdą w górę i będą wkrótce takie same jak ceny w Centrum Toronto.

        Dlatego moim zdaniem opłaca się w Mississauga inwestować i jest tu obecnie kilka nowych projektów wartych zainteresowania. 

        Jako Domator Team mamy do nich dostęp i wiele informacji na ten temat można znaleźć na mojej stronie www.czaplinski.ca Więcej informacji i nowych projektów zostanie dołożonych już wkrótce. Na mojej stronie staram się zamieścić krótką informacje o projekcie, ceny mieszkań, plany mieszkań, jakie są zachęty do zakupu oraz oczywiście ilustracje. 

        W tej chwili oprócz Edge Towers 2, mamy zaproszenie do dopiero co otwartego projektu AVIA, Keystone, M3 (najwyższy 81 pietrowy budynek w Missisauga). Ale również zaproszeni zostaliśmy do zupełnie nowego jeszcze nie otwartego projektu o nazwie “Exchange District” O tym projekcje będę wiedział więcej wkrótce i oczywiście postaram się by Polonia miała pełny dostęp do tego projektu za moim pośrednictwem. Projekt ten powstanie praktycznie naprzeciw Square One i blisko skrzyżowania Burnhamthorpe i Hurontario.

        Powstaje pytanie, po co jest agent jeśli kupujemy mieszkanie z planów? Otóż, bardzo wielu deweloperów zanim “otworzy” biuro sprzedaży dla szerokiej publiczności zwykle zaprasza do współpracy wybraną grupę agentów nazywanych często “preferred agents”, albo VIP Platinum Agents. Ci Agenci w zamian za przyprowadzenie potencjalnych klientów mają dostęp do specjalnych promocji i bonusów. Czasami jest to bezpłatny parking czy locker. Czasami jest to możliwość tak zwanego bezpłatnego “assignment”. Chodzi o to, że większość Deweloperow chce przetestować rynek zanim tak naprawdę zacznie sprzedaż nieruchomości by wyczuć czy projekt się powiedzie czy nie. A w zamian są oni  skłonni zaoferować lepsze warunki dla pierwszych klientów.

        Nasz DomatorTeam ma duże doświadczenie w takich projektach i wielokrotnie byliśmy zapraszani jako jedyny team z naszego polskiego środowiska do sprzedaży poszczególnych projektów. 

        Przypomnę tylko kilka projektów: “Address on High Park”, “Evolution Place”, “Kingsway by the River”, “Westlake Encoe”, “Mirabella Condo”, “The Roncy”, „Edge Towers One”  i wiele innych.

        Nasze doświadczenie we współpracy z Deweloperami daje naszym klientom po pierwsze szansę zakupu nieruchomości często na lepszych warunkach i (mając dostęp do sprzedaży na początku) i lepszego wyboru mieszkań. Ale nawet jeśli wkraczamy do akcji już po tym jak biuro sprzedaży jest otwarte dla szerszej publiczności, zawsze mamy szanse podzielić się naszym doświadczeniem i pomóc dokonać właściwego wyboru, bo nie każdy projekt jest warty zainwestowania. Znając bardzo wiele projektów, możemy doradzić w który warto, a w który nie warto inwestować.

        Najlepsze jest to, że niezależnie od tego, czy zrobią to Państwo na własną rękę, czy z naszą pomocą – to cena zakupu będzie ta sama! Developer nie oferuje mieszkań taniej bo ktoś przyszedł sam bez agenta. Dlaczego więc nie skorzystać z czegoś co jest dla Państwa za darmo, a często wręcz może przynieść pewne benefity?

        Na pewno kupując z Agentem, który ma doświadczenie w takich transakcjach można uniknąć wielu błędów. Na przykład, mało kto zna się na czytaniu planów czy ma dobrą orientację w terenie. Często już po fakcie może się okazać, że kupiliśmy mieszkanie bardzo mało funkcjonalne albo źle zlokalizowane w budynku. 

        Zakup to jedna sprawa, ale jest jeszcze kwestia wyboru właściwego prawnika, który ma doświadczenie w takich transakcjach, załatwienie finansowania – co często jest trochę trudne – inspekcji mieszkania przed jego przejęciem i wielu innych drobnych spraw. Czy nie warto mieć po swojej stronie doświadczonego i bezpłatnego konsultanta?

        Na zakończenie jeszcze jedna uwaga. Często przeglądacie Państwo linki do nowych projektów na stronach internetowych, często wymagana jest „rejestracja”, by uzyskać dostęp do dodatkowych informacji. I nie ma w tym nic złego, by się zarejestrować z tym, że kiedy pada pytanie czy pracujecie z agentem, sugerowałbym odpowiedź „YES” i wystarczy wpisać moje imię i nazwisko (jak będzie takie pytanie) lub dane kogoś z naszej firmy Realty Executives Domator Inc. Często taką informację można wpisać w dodatkowych notatkach.  

        Oczywiście, możemy też spotkać się i rejestracji możemy dokonać razem. Tak, jak wspomniałem, nasz serwis jest dla Państwa bezpłatny, a cena sprzedaży jest taka sama z agentem czy bez. Co więc jest do stracenia? Moim zdaniem NIC, natomiast zysk może być znaczny! Pomoc, porada, znalezienie lepszego finansowania oraz oczywiście jest jeszcze szansa wygrania Mercedesa. 

        Proszę pamiętać. Wyważanie otwartych drzwi nie ma wiele sensu! 

Zapraszam do współpracy – Maciek Czapliński Tel. 905-278-0007

        Chciałbym w imieniu moim, Agnieszki, Kasi oraz całego Domator Team złożyć Państwu najbardziej serdeczne życzenia pięknych, zdrowych i przeżytych w rodzinnej atmosferze Świąt Wielkiej Nocy! Alleluja!