Mimo cięć nakładów finansowych w prowincyjnym systemie prawnym zapowiedzianym w ostatnim budżecie premier Doug Ford zapewnia, że każdy, kto będzie potrzebował pomocy specjalisty, znajdzie ją.

Zachęca nawet, by osoby potrzebujące porady prawnika dzwoniły do jego biura. Premier zadzwonił w poniedziałek do radia do programu Alan Carter Show. Powiedział, że słuchając poprzedniej audycji stwierdził, że koniecznie musi naprostować to, co zostało błędnie przedstawione. Potem udzielił wywiadu.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Zgodnie z budżetem kwota dla Legal Aid Ontario w tym roku fiskalnym będzie o 133 miliony dolarów niższa niż wcześniej zakładano (456 milionów). Ontaryjska palestra stwierdziła, że cięcia są drastyczne. Dyrektor Legal Aid Ontario powiedział, że praca przy zmniejszonym budżecie będzie nie lada wyzwaniem. Agencja regularnie pomaga uchodźcom starającym się o azyl.

Ford pytany o to, jak wyobraża sobie pracę agencji po 30-procentowym cięciu finansowym, powiedział, że te dane są niedokładne. Zarzucił dziennikarzom, że nie starają się dotrzeć do prawdy i dokładnie zbadać sprawy. Teraz problem polega na tym, że więcej wydaje się na koszty prawników niż na same sprawy. Ludzie, którzy potrzebują prawnika, nie otrzymują wsparcia. Więcej pieniędzy powinno trafiać do ludzi, a mnie do prawników.