Skazany za udział w przestępczości zorganizowanej Pasquale (Pat) Musitano (51 l.) z Hamilton, Ont., postrzelony w czwartek o 7 rano na parkingu w Mississaudze, trafił do szpitala w stanie krytycznym. Musitano wychodził z biura swojego prawnika. Źródła podały, że mafioso został trafiony nawet cztery razy, w tym raz w głowę. Policjanci dotarli do nagrań z monitoringu. Odholowali też czarnego GMC Denali.

Prawie dwa lata temu zginął młodszy brat Pata, Angelo. Miał 39 lat, został zastrzelony, gdy siedział w samochodzie na podjeździe przed swoim domem w Waterdown, w Hamilton. W 2015 roku SUV Pata został podpalony, a miesiąc po zabójstwie Angelo dom jego starszego brata został ostrzelany. W ostatnią środę z kolei odbył się pogrzeb głowy rodziny, Tony’ego Musitano, wuja Pata i Angelo. Tony miał 72 lata, zmarł z przyczyn naturalnych.

Bracia Musitano byli oskarżeni w 1997 roku o zlecenie zabójstw szefa mafii z Hamilton Johnny’ego „Pops” Papalii i jego podwładnego Carmena Barillaro. Wskazywał na nich wykonawca zlecenia. W końcu bracia przyznali się do spiskowania w celu zabójstwa Barillaro, ale zarzuty dotyczące zabicia Papalii zostały oddalone. W 200 roku skazano ich na 10 lat więzienia. Wyszli w 2006.