Wybierając się w długą podróż samochodem po Kanadzie warto rozważyć zainstalowanie kilku bardziej lub mniej przydatnych aplikacji. Jakie aplikacje mają szansę ułatwić podróż?

  1. iOverlander – aplikacja na Androida i iPhone’a, która pomaga w znalezieniu miejsca na bezpłatny biwak. Bazę danych tworzą wolonatriusze, każdy kto podróżuje, może dodać swoje zdjęcia z kempingu i wskazówki dotyczące najróżniejszych miejsc na świecie.
  2. Agoda – dla tych, którzy jednak wolą spać w normalnym łóżku, a nie pod namiotem. Aplikacja przedstawia porównanie cen noclegów. Jest popularna w południowej Azji (ma centralę w Singapurze). Za rezerwacje dokonane przez aplikację użytkownik otrzymuje zniżkę na następny nocleg. Hotels.com i Booking.com oferują podobne możliwości, ale Agoda często ma lepsze ceny.
  3. White Noise – podobno pomaga zasnąć. Można wybrać nie tylko tytułowy biały szum, lecz także różowy, purpurowy, do tego dźwięk klimatyzatora, wody lecącej pod prysznicem, mruczenie kota, a nawet burzę.
  4. GasBuddy – porównywarka cen paliw na stacjach benzynowych. Działa w Kanadzie, USA i Australii.
  5. Skyview – dla tych, którzy zostawią w tyle zanieczyszczone światłem miejskie niebo. Wystarczy skierować telefon w stronę nieba, a na ekranie pokażą się opisy gwiazd i konstelacji.