Po wyborach w PRL-Bis

Wygrał PiS, który rozdawał kiełbasę wyborczą, czyli 13 rentę. Prawdopodobnie będzie zarozumiały i nie tak dobrze wyjdzie w wyborach parlamentarnych.

PO zadziałał skutecznie. W swe szranki wprowadził kogo się dało jak Cimoszewicza i szefa Ludowców Kalinowskiego. Wiosna też wyszła jako tako ale reszta poniosła klęskę.

Konfederacja jeśli nie było fałszerstw to przepadła z dwóch powodów. Po Marszu Niepodległości chciałem się z nimi spotkać i przekazać pewne uwagi. Odmówili. Dalej nie wprowadzili w swe szeregi Adama Słomki, szefa pozostałości po KPN-ie.

Co by im się stało gdyby byli te dwie rzeczy zrobili, a za tę cenę byliby w PE.

W wieczór wyborczy wydawało się, że Konfederacja wejdzie do PE, bo miała 6.1% głosów, ale do debaty w ONECIE nie zaproszono ich przedstawicieli.

Jednym słowem ONET, gdzie królował elegancki i przystojny nicpoń postąpił chamsko. Nie pierwszy raz.

 

W Mińsku

W 27. rocznice powrotu na stałe na Białoruś przyjechałem po 3 tygodniach tu i tam do domu. Wziąłem taksówkę do domu – już 10 zielonych – a wtedy był tylko jeden. W Mińsku świeżo, zielono, ciepło, a na bulwarze co krok ogródki, a panie w powiewnych letnich kieckach.

Gdy zapytałem taksówkarza, co słychać to powiedział krótko – Kołchoźnik kłóci się z Putinem. Potem dowiedziałem się, że do 21 czerwca rada ministrów Białorusi ma się wypowiedzieć w sprawie połączenia z Rosją. Ale mało kto się tym podnieca, choć na ulicy z – 90% jest przeciw.

 

Smaczniej ale drożej

Jak większość starych pryków mam kłopoty z prostatą czyli często musze siusiać i brać na to lekarstwa rano. Przypadkiem odkryłem, że dwie szklanki soku z ananas też skutkują ale drożej kosztują.

 

Dobra wieść

Okazuje się, że mój rówieśnik Stanisław Szuszkiewicz były szef parlamentu Białorusi i kandydat na prezydenta dostał doktorat d.c. z mej uczelni czyli SGH i oficyna tej uczelni wydała mu po polsku jego wspomnienia.

Ponoć wyszły też w innych krajach, a samo wydanie w Japonii starczyło na nisana dla niego i inną „bryczkę” dla żony. On jest ponoć w masonerii więc Ci mu robią klakę.

Czyli jak bym się wdrapał, z łask Pana Boga i Putina na fotel prezydenta, to bym mógł za swe wypociny też sporo zarobić.

Na szczęście u siostry w Montrealu znalazłem trzy egzemplarze swej książki pt. „Jak nie zostałem prezydentem Białorusi” z 1995 r. Może teraz wystarczy dopisać jeden czy dwa rozdziały i książka na rynek polski gotowa, a forsa na remont Rohoźnicy, czyli mej rodowej posesji, jak znalazł.

Dodam jeszcze, że ostatnio miałem kilka dobrych snów więc z przykrością będę musiał z powodów „innych zajęć” przestać pisać do Gońca, ale jeszcze rodacy nie ustawiajcie się w kolejce do Husarza czy Manitusa, by kupić mą książkę.

 

Kapelani w WP

W polskiej armii jest 110 kapelanów rzymsko katolickich i… 20 prawosławnych choć wierni tego obrządku nie stanowią nawet 5% wszystkich rodaków.

 

Przypomnijmy Trumpowi

Oczywista oczywistość, że Prezydent Trump chce wygrać wybory, ale czy może je wygrać na potęgę tylko całując żydowskie tyłki, a kopiąc Polaków?

Niekoniecznie. Siedzi w Białym Domu dzięki temu, że Polacy w Michiganie, Wisconsin i Pensylwanii masowo go poparli i w tych stanach wygrał niecałym procentem głosów nad kłamczuchą Clintonową i zdobył 46 głosów elektorów, by wygrać z tą damą różnicą 77 głosów.

Gdyby tych głosów nie dostał, to by poniósł klęskę.

Teraz kopie Polaków ustawą 447. Pora by wiedział, że jak tak dalej będzie robił to czeka go w 2021 wyprowadzka z Białego Domu.

 

Bohater?

Wiele można znaleźć na internecie, ale to co znalazłem na temat „bohatera Ukrainy”  Stepana Bandery jest szokujące. Ponoć jest synem Żyda, który przeszedł na wiarę greko-katolicką i stał się tam ich kapłanem. Potem był homosiem i jak wiadomo, nigdy się nie ożenił.

Boleję to pisząc, wolałbym by to było kłamstwem.


 

Jak było w Getcie

Wydawnictwo Zysk i s-ka wydało książkę pani Elżbiety Cherezińskiej – Dziennik sekretarki wodza łódzkiego getta Rumkowskiego. Daje on obraz życia Żydów i sposobu ich wykorzystywania przez Niemców.

Rumkowski liczył, że uda mu się służąc Niemcom rodaków ocalić, ale oni ich wykorzystywali, a potem mordowali.

Czy nie lepiej było się Niemcom postawić i wyginąć, a nie tyle dla ich dobra robić.

 

Twister zablokował następujące konta

Konto @KatynMemorialJC – informujące o działaniach podejmowanych dla obrony Pomnika Katyńskiego w Jersey City, konto @Reparations4POL – zajmujące się kwestią zaległych niemieckich reparacji dla Polski, konto @GerDeathCamps  – zajmujące się zwalczaniem fake newsów na temat tzw. „polskich obozów”, konto @StopAct447 – zajmujące się sprawą amerykańskiej ustawy JUST 447, konto @PMI_Online (Polish Media Issues) – zajmujące się zwalczaniem fake newsów na temat Polski w internecie, konto @nsz_1942 – zajmujące się propagowaniem wiedzy na temat historii NSZ, konto @avanti_ultras89 – zajmujące się publikacją patriotycznych grafik, zdjęć i opraw meczowych oraz konto @Suwerenna – zajmujące się m.in. propagowaniem idei reparacji wojennych od Niemiec.

 

Kolesie

W świecie są różna kluby, stowarzyszenia i sitwy. Okazuje się, że jest też międzynarodowe braterstwo koniarzy. Proszę sobie wyobrazić, że oni doprowadzili do tego, że choć przynależność do jednostki SS jest uznana, że przestępstwo wojenne to wyjątek został zrobiony dla kawalerii… SS.

 

U Anglikanów

Okazuje się, że tam jest wiele gorzej niż u nas bo nie w każdym kościele jest msza nawet w niedzielę. Brakuje gwałtownie księży mimo, że nie ma u nich celibatu, a jeszcze gorzej jest z wiernymi. Do tego odłamu chrześcijan przyznaje się w ojczyźnie Szekspira tylko 3% obywateli

 

Zapomniany teoretyk

W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX w.  bardzo modny był teoretyk biurokracji Anglik, C.N Parkinson, który twierdził, że każda praca trwa tyle czasu ile na jej wykonanie było przeznaczone, a czas poświęcony na narady jest zwykle odwrotnie proporcjonalny do ważności danej sprawy.

Jestem przekonany, że w administracji publicznej dowolnego kraju można by skrócić czas pracy o 20% i byłoby wszystko prędzej załatwione. Jeśli da Bóg bym stanął na czele Białorusi postaram się to wypróbowań.

Aleksander Pruszyński