OTTAWA,  ( LifeSiteNews ) W sobotni wieczór siedmiu kapłanów i ponad 120 katolików modliło się przed heavy metalowym barem The Koven, gdy w środku odbywała się satanistyczna czarna msza.

Katolicy zebrali się na schodach katedry Notre Dame, w odległości około pięciu minut piechotą od The Koven, gdzie arcybiskup Ottawy Terrence Prendergast i biskup pomocniczy Guy Desrochers   pobłogosławili ich.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Wiele osób, inni kapłani i członkowie Sióstr Królowej Maryi pozostali w Katedrze wraz z biskupami i biskupem pomocniczym Christianem Riesbeckiem adorując Najświętszy Sakrament.

„To było wspaniałe świadectwo wiary” – napisał Michael Dopp, jeden z organizatorów czuwania.

„Widzieć ponad stu chrześcijan modlących się razem i na zewnątrz na rynku o godzinie 11:00 w sobotni wieczór! Robiłem okrążenia wokół kwartału i przez około godzinę szedłem za grupą sześciu 25-latków z Quebecu, którzy  odmawiali różaniec po łacinie – dodał Dopp.

„Uderzyło mnie, gdy szedłem za nimi, że gdy Szatan chce zepchnąć chrześcijan na peryferie, przez to wyszliśmy ku światłości” – napisał.

„Czas, aby Kościół katolicki powstał”, mówił jeden z uczestnicących kapłanów. „Czas, abyśmy odsłonili lampy… abyśmy mogli być światłem dla narodu”.

Kapłani muszą także używać swej ojcowskiej zdolności przewodzenia i kierowania, aby wychowywać i budować ludzi”, powiedział LifeSiteNews.

Ogólnokrajowy dyrektor Świątyni Szatana w Kanadzie Nicholas Marc zorganizował bluźnierczy rytuał i sprzedał 50 biletów na czterogodzinne wydarzenie, które rozpoczęło się o 22.00. Powiedział Global News, że to pierwsza publiczna czarna msza w Kanadzie.

„Manipulowanie i wyśmiewanie Mszy – co czyni ten satanistyczny rytuał – jest nienawistne i będzie miało wielki wpływ na tych, którzy w niej uczestniczą” – powiedział arcybiskup Ottawy Terrence Prendergast.

W odpowiedzi na zapytania archidiecezji i LifeSiteNews, Marc potwierdził, że satanistyczny rytuał będzie wiązał się z bluźnierstwem, ale   nie będzie używał konsekrowanej hostii.

Dodał, że członkowie świątyni satanistycznej są ateistycznymi satanistami i czczą mitologię szatana.

Jednak ks. Chad Ripperger, egzorcysta z Kolorado, twierdzi jednak, że „to, co mówią, nie jest wiarygodne, ponieważ ich “ojciec” jest ojcem kłamstwa, szatanem”.

„Demony nie działają subiektywnie, nie działają zgodnie z tym, co zwykle myślimy lub czujemy. Rozpracowują, jakie jest obiektywne prawo Boże i jaka jest obiektywna rzeczywistość rzeczy, więc w takim przypadku czarna msza mogłaby ostatecznie wywierać skutek, którego nie zamierzali – powiedział Ripperger.

„To bluźnierczy akt, a organizator tego wydarzenia przyznał, że jest to bluźnierstwo. To jest forma nienawiści. Jest to forma nienawiści wobec naszej wiary, nienawiści wobec kultury, która zbudowała nasz kraj ”, powiedział CTV News jeden z modlących się przed klubem.

„Właśnie dlatego jesteśmy tutaj, aby pokazać nasz sprzeciw, a także naszą miłość i nasze świadectwo dla ludzi, którzy wchodzą”

Dodał, że ma to pozytywną stronę.

„Dało nam to możliwość ewangelizacji”. „Różaniec jest tak ważny, bo jest publicznym przejawem naszej wiary”.

Czarna msza odbywała się wraz z rozpoczęciem homoseksualnego tygodnia „Dumy”