Personel domu opieki dla niepełnosprawnych  w Markham -Butternut Lane Residence – opuścił placówkę po potwierdzeniu 12 przypadków koronawirusa – u 10 pacjentów i dwóch pracowników.

Placówka obecnie mieści 42 mieszkańców. Kilka testów koronawirusa jest nadal w toku.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Komunikat prasowy z domu informuje, że “liczba personelu jest niebezpiecznie mała” i  potrzebne jest natychmiast wyposażenie ochrony osobistej.

„Szukamy wszelkiej możliwej pomocy, aby zapewnić naszym mieszkańcom wyżywienie i opiekę” 

Dyrektor Shelley Brillinger mówi, że większość personelu składa się z pracowników wsparcia osobistego (Personal Support Workers), którzy wraz z innymi stałymi pracownikami odeszli z pracy w czwartek, w związku z ryzykiem zarażenia COVID-19.

Obecnie jest  tam sześciu pracowników, a do prowadzenia domu potrzeba 35 osób.

 

Minister zdrowia Christine Elliott  zapytana w piątek o wybuch epidemii  w Butternut Lane Residence powiedziała, że ​​wyraźnie potrzebują tam personelu.

„Jestem pewna, że Ministerstwo Dzieci, Społeczności i Usług Socjalnych i inne sprawią, że znajdą się ludzie, aby opiekować się tą niezwykle zagrożoną grupą”, stwierdziła Elliott.

Burmistrz Markham Frank Scarpitti zwrócił się do wszystkich którzy chcą przekazać jakikolwiek sprzęt ochrony osobistej. Placówka pilnie potrzebuje pielęgniarek i sprzętu ochronnego.