Mimo deszczu i całkiem niepiknikowej pogody w w Centennial Park w Etobicoke (miejsce piknikowe nr 5) odbyła się w niedzielę 15 września  druga edycja Rodzinnego Pikniku Czytelniczego, zorganizowana przez Konsulat Generalny RP w Toronto.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Uczestnicy włączyli się  w akcję Narodowego Czytania organizowaną pod patronatem Pary Prezydenckiej, a także obchody 30-lecie Programu Polskiego dla dzieci, który zainaugurowano w 1990 roku w Bibliotece Jane-Dundas i który prowadzony jest do dzisiaj!

Inicjatorką programu była p. Jolanta Grzelczyk z wykształcenia bibliotekarka, wówczas imigrantka z Polski a dzisiaj żona konsula generalnego RP w Toronto.

W tym roku czytane były nowele polskie. Czytał aktor Mirosław Połatyński oraz osoby wyznaczone na ochotnika.

Były występy artystów, spotkanie z polskimi bibliotekarkami również z największej polskiej biblioteki w Ameryce w Centrum Jana Pawła II, były też malowanki dla dzieci, a rodzice mogli zakupić polskie książki dla najmłodszych.

Partnerami konsulaty były: Federacja Polek w Kanadzie, Ogniwo 24 w Mississaudze, Toronto Public Library, Biblioteka Polska im. ks. S. Bąka przy Centrum Kultury im. JPII w Mississaudze.

Wkrótce relacja filmowa