Sieć sklepów Rona oferujących materiały budowlane i narzędzia twierdzi, że „cała jej historia jest zakorzeniona w Kanadzie”, mimo że jest własnością amerykańskiego Lowe’sa

RONA, firma założona 80 lat temu przez dwóch przedsiębiorców z Quebecu, od dawna uważa się za kanadyjską ikonę.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Właściciel sieci posunął się do tego, że umieścił napisane dużymi literami słowa „prawdziwie kanadyjski” i „dumnie kanadyjski” na wielu swoich fasadach sklepowych.

Ale RONA – która została przejęta przez amerykańskiego giganta handlu detalicznego Lowe’s w 2016 r. – zmuszona został do usunięcia tych znaków po tym, jak kanadyjska rada ds uczciowych reklam stwierdziła, że ​​„wywierają one fałszywe wrażenie”, biorąc pod uwagę nową własność firmy.

RONA walczyła z tym orzeczeniem, powołując się na „kanadyjskie korzenie RONA, jej liczne powiązania z Kanadą oraz liczbę pracowników wysokiego szczebla w kanadyjskich oddziałach RONA, którzy są Kanadyjczykami”.

Ale decyzja rady twierdzi, że „nie zmienia to faktu, iż RONA nie jest własnością i nie jest kontrolowana przez podmiot kanadyjski ”.”

W oświadczeniu dla CBC firma stwierdza, że ​​chociaż „zdecydowanie nie zgadza się” z decyzją, podporządkowała się jej usuwając znaki ze sklepów w całym kraju „z szacunku dla procesu”.

Lowe kupił RONA za 3,2 mld USD w 2016 r.