Royal Canadian Legion szuka sposobu na dotarcie do młodego pokolenia Kanadyjczyków i przed Remembrance Day odwołuje się do niekonwencjonalnego sposobu – używa popularnej gry wideo Fortnite. Legion podkreśla, że młodzież często nie ma styczności z weteranami i nie zna historii wojennej.

W grze Fortnite gracze mogą odwiedzić Remembrance Island i przenieść się do takich miejsc jak Vimy Ridge, plaże Normandii i pustynie w Afganistanie.

Projekt Remembrance Island nie jest owocem współpracy Legionu z Epic Games. W Fortnite użytkownicy z całego świata mogą tworzyć własne wyspy. Twórcą Remembrance Island jest 19-latek z Teksasu, Jordan Allen. Allen podjął się tego zadania dla Legionu nieodpłatnie. Mówi, że konsultował się ze swoim dziadkiem, który jest weteranem. Jego zdaniem Remembrance Island to taka forma muzeum. “Dobrze jest czasem pomyśleć o przeszłości”, dodaje Allen. Na jego Remembrane Island nie ma obecnej w grze Fortnite przemocy.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Część graczy dołącza też do ruchu #PauseToRemember, który zachęca do zatrzymania gry 11 listopada o godzinie 11 rano i uczczenia weteranów minutą ciszy.

Projekt ma swoich zwolenników i przeciwników. Ci drudzy uważają, że gra wojenna na strzelanie i przeżycie nie jest dobrym narzędziem do edukowania młodzieży.