Twitter

Rząd Douga Forda przeznaczy 90 milionów dolarów rocznie na regularną opiekę dentystyczną dla seniorów o niskich dochodach w Ontario.

Premier Doug Ford, minister zdrowia Christine Elliott i Raymond Cho, minister ds. Seniorów ii, wspólnie ogłosili w Rexdale Community Health Centre w Toronto nowy program opieki stomatologicznej dla seniorów.

Rząd prowincji szacuje, że po pełnym wdrożeniu skorzysta z niego 100 000 seniorów . Bezpłatna opieka dentystyczna dla emerytów została obiecana w wiosennym budżecie.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

 

Elliott powiedziała, że program ma na celu ograniczenie wizyt na pogotowiu seniorów cierpiących na problemy dentystyczne i jest częścią prowincjonalnego planu budowy „zintegrowanego systemu” opieki zdrowotnej w Ontario.

Program będzie działał wyłącznie za pośrednictwem publicznych jednostek zdrowia, środowiskowych ośrodków zdrowia i podobnych ośrodków, a nie będzie oferowany przez prywatne przychodnie  dentystyczne.

Rząd uruchomił nowy portal internetowy, ontario.ca/seniorsdental , z którego mogą skorzystać osoby kwalifikujące się do udziału w programie.

Według prowincji problemy z zębami, takie jak choroby dziąseł, infekcje i przewlekły ból, prowadzą do ponad 60 000 wizyt w przyszpitalnych oddziałach pogotowia rocznie, a znaczna część tych wizyt dotyczy osób starszych.

Rząd prowincji stwierdził w komunikacie, że seniorzy o niskich dochodach nie mogą sobie pozwolić na regularną opiekę dentystyczną, co wpływa na ich samopoczucie.

Mieszkańcy Ontario w wieku 65 lat i starsi z dochodem 19 300 dol lub mniej, lub pary o łącznym rocznym dochodzie 32 300 dol.  lub mniej, i które nie posiadają świadczeń dentystycznych, kwalifikują się do programu.

Kwalifikujący się seniorzy mogą ubiegać się o program online od środy.

Formularze wniosków są dostępne za pośrednictwem jednostek zdrowia publicznego.