Dwa marsze we Wrocławiu

Organizowany przez Jacka Międlara Marsz Narodowców był szybko rozwiązany, bo ktoś odpalił racę. W tym czasie na marszu w Warszawie odpalono kilkadziesiąt rac obok mnie i nic. Było też potem mocne pałowanie i co?

Posłowie Konfederacji już zapowiadają monity w tej sprawie i tylko pytanie co to da oprócz nagłośnienia skandalu.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Dodam, że dwa dnie przedtem był we Wrocławiu marsz ku upamiętnienia Kryształowej Nocy czyli rozbijania żydowskich sklepów w całych Niemczech w 1938 r.. Spowodowało to śmierć coś 90 Żydów ale kto wie, że była to reakcją na zabicie przez Żyda sekretarza ambasady niemieckiej w Paryżu.

Patriotka?

Nasza noblistka została zaproszona na pierwszą sesje senatu. Odmówiła, bo przygotowuje się do wygłoszenia mowy 10 grudnia po przyjęciu Nagrody Nobla.

Po marszu w Warszawie

Rok temu po marszu napisałem list do organizatorów gdzie gratulowałem im i sugerowałem, że szkoda na nim nie zbierano pieniędzy, bo do każdej działalności politycznej potrzebne są środki. Dalej pisałem by w oparciu tych co organizowali przyjazd z całego kraju zrobić organizację.

Na mój list nie dostałem odpowiedzi, a nikt z wodzów marszu nie miał czasu się z mną spotkać.

Tu trzeba dodać, że problem I RP było skąpstwo szlachty i stale brakowało pieniędzy na żołd wojska.

Tym razem też nie zbierano pieniędzy oprócz kilku namiotów organizacji anty 447.


Zaprzysiężenie posłów

Była to podniosła uroczystość. Tylko kilkunastu ślubując nie dodało – Tak mi dopomóż Bóg – ale czy wszyscy będą zawsze głosować dla dobra Ojczyzny ?

Był jeden śmieszny moment po pośle o nazwisku Polak, ślubował poseł o nazwisku … Moskwa.

Długi Żydów

Dostojna dr Kurek w wystąpieniu w TV w Lublin podała ciekawą informacje. Oto na sejmie koronacyjnym w 1764 r. zlikwidowano zasadę zbieranie podatków od Żydów przez ich „gminy” zwane kahałami.

Okazało się bowiem, że wierchuszka żydowska niemiłosiernie swych rodaków obciążała większymi podatkami niż była powinna, a ponadto nie odprowadzała do skarbu państwa tyle, ile  należało.

To zadłużenie kahałów na rzecz państwa polskiego wynosiły już wtedy duże sumy. Ponieważ nigdy ich nie zwrócono teraz można i nawet trzeba się ich domagać, doliczając do tego procent składowy od ponad 240 lat.

A Świadkowie Jehowy?

Prezydent Duda wspominał ciepło na otwarciu nowego Sejmu, że odradza się judaizm w Polsce i jest jego wyznawców coraz więcej. Ale jak się o nich mówi to nie trzeba zapominać  Świadków Jehowy, jest tych wyznawców co najmniej 10 razy więcej.

Obawy przed JOW

Gwarantuję to Wam Drodzy Czytelnicy – że gdyby w Polsce przeprowadzano wybory w myśl zasady Jednomandatowych Okręgów Wyborczych to na pewno byle jacy kolesie nie byliby forowani przez partyjnych patronów. System wyborów bezpośrednich JOW wymiótł by takiego polityka natychmiast – dla tego nasi kolesie –  tak boją się. Bo do sukcesu w JOW nie wystarczają plecy, ale potrzebna jest matura i inne zalety, nawet często jakiś Harvard też nie zaszkodzi.

Pół prawdy

W Internecie był rosyjski film o hiszpańskiej wojnie domowej. Moc o bestialstwie białych, ale nic o bestialstwie czerwonych, którzy między innymi wyrżnęli 38 seminarzystów redemptorystów, tysiące innych księży oraz spalili mrowie kościołów, a oczywiście za te zbrodnie nie przepraszali.Ciekawe było stwierdzenie, że około 900 dzieci wzięły do siebie Sowiety. Jak 40 lat potem część ich wróciła do domu były zaskoczone poziomem dobrobytu swych krewnych. Oczywiście, nie wspomniano, że Sowiety kazały sobie płacić złotem za uzbrojenie, a na dodatek „for safekeeping” zabrały resztę złota, które nigdy nie wróciło do Madrytu.

Inna gwiazda

Pisałem o dwóch ciekawych paniach z Ukrainy a teraz wspomnę o Kseni Sobczak, kandydatce na prezydenta Rosji mającej swój program w TV. Ta urocza dziewczyna jest córką śp. mera Petersburga pod, którego skrzydłami zrobił karierę Władimir Putin i jest jego chrześniaczką.

Nie jest ona tak elokwentna i dobrze poinformowana jak Nawalny. Specjalizuje się w podawaniu ciekawostek i od niej dowiedziałem się, że słynny Kałasznikow składał siedem razy do komisji uzbrojenia projekt swego karabinu maszynowego, który potem stał się „hitem” i wyprodukowano go w 40 mln egzemplarzy w tym sporo w Polsce.

Jednak Ksenia gdy coś skandalicznego się dzieje potrafi krzyczeć gromko, jak np. po ostatnim przypadku strucia dzieci w kilku przedszkolach, którym jedzenie dostarcza zaufany prezydenta Rosji.

O Januszu Walusiu

Ten Polak zastrzelił krwawego komunistę, szefa bezpieki Afrykańskiego Kongresu i jednego z jej wodzów, który walczył o władze w RPA. Od 25 lat siedzi w więzieniu w tym kraju. który ma więcej bezrobotnych niż za czasów rządu białych mimo, że złoto stoi 3 razy wyżej niż 30 lat temu.

Co najciekawsze już sąd w RPA dwa lata temu postanowił o jego zwolnieniu, ale minister „sprawiedliwości” nadal trzyma go w więzieniu.

Rodzina Walusia już dwa razy zwracała się do prezydenta Dudy, by wstąpił do Prezydenta RPA o jego uwolnienie. Prezydent przekazał sprawę swemu podwładnemu, a ten siedzi nad nią ponad rok.

Tymczasem ubecy co bestialsko zamordowali ks Popiełuszkę, mieli nie tylko kilkakrotnie przerwy w odsiadce, ale od lat ponad 20 są na wolności.

Czy władze Polski nie powinny były już lata temu uzyskań zwolnienie Janusza Walusia?

Św. Spiridion

Jak mawiała moja śp, babka w Niebie jest też biurokracja różni święci mają swe rewiry i pomagają w tym i owym. Najbardziej chyba znany jest św. Antoni od zagubionych rzeczy.  Mnie pomógł znaleźć w lesie zgubione klucze i dlatego mój ostatni syn ma imię Antoni.

13 grudnia jest dzień św. Spiridiona od pełnego portfela. Tegoż dnia trzeba na karteczce papieru napisać św. Spirydion 13. grudnia 2019 i wsadzić do portfela. Ja robię to od lat i nie narzekam na pusty portfel i tego Czytelnikom też życzę.

Piotrowski i ska

Okazuje się wedle Agory, że Piotrowski spisał jak przebiegała zbrodnia i kto jej dokonał. Tekst przekazał żonie, która go powieliła i u różnych ludzi ukryła. Tym tekstem szantażował władze i dlatego go nie powieszono.

Zupełnie nie rozumiem kogo by teraz bolała prawda i czemu PIS nie zrobi to com ostatnio pisał, a przedtem też ze dwa lata temu.

Aleksander Pruszyński