Pierwsze władze

Pisząc o odzyskiwaniu niepodległości autorzy ostatnio nagminnie zapominają, o powołanej 12 września 1917 r. przez niemieckich i austriackich okupantów Królestwa Polskiego rady zwanej regencyjną w składzie ks Lubomirski, abp Kakowski i pan Ostrowski.

Powołała ona potem rząd i powoli przejmowała administracje okupowanego zaboru rosyjskiego a wreszcie nawet stworzone przez Niemców wojsko tzw Polish Wehrmacht.

Po powrocie Józefa Piłsudskiego z twierdzy Magdeburg przekazała Mu 11 listopada 1918 r. władze nad wojskiem, a 14 przejął On całą władze, ogłosił się Naczelnikiem Republiki Polskiej a rada uległa rozwiązaniu.

31 października 1918 r. Polska Komisja Likwidacyjna Galicji i Śląska Cieszyńskiego rozpoczęła w Krakowie przejmowanie władzy na terenie zaboru austriackiego gdzie od 1970 r. była już polska administracja lokalna.

„Sprawiedliwość żydowska”

Wydawnictwo – Zysk i ska- wypuściło na rynek  wspaniałą książkę pani Anny Herbich – Dziewczyny sprawiedliwe – i czytałem ją prawie cały dzień. Tematyka jest mi znana ale właśnie ta książka powinna być przetłumaczona i promowana zwłaszcza w USA. Mówi ona o „kłopotach” wielomiesięcznych przechowywaniu Żydów i przy okazji czytelnikowi daje obraz niemieckiej okupacji w Polsce, która była znacznie bardziej krwawa niż np. we Francji i Holandii. Termin „sprawiedliwy” może być odpowiedni dla określenia Francuza czy Holendra, którzy narażali się na więzienie.

Jest on jednak co najmniej niesprawiedliwy do określenia kogoś, kto miesiącami narażał swe życie dla ratowania innego człowieka. Odznaczanie tym samym medalem kogoś z Francji czy Holandii kogoś z Polski to kolejna „sprawiedliwość żydowska”.

Dalej Muzeum Yad Vashem uhonorowało coś 7000 Polaków tym medalem, ale ilu Polaków nie zostało uhonorowanych?

W Warszawie istnieje od kilkunastu lat Klub Dzieci Holocaustu, którego członkowie wydali w  pięciu tomach opisali swe wojenne perypetie. Zadałem sobie fatygę ustalenia ilu z tych 151 Żydów załatwiło swym wybawcom Polakom medale. Okazuje się, że aż …11 czyli 7 % ocalonych, którzy dożyli lepszych czasów. Stawiam więc tezę, że Polakom należy się nie 7 000 a sto tysięcy medali.


Patrioci i „patrioci”

Wojciech Sumliński poinformował na Twitterze, że:  “Katolickie Centrum Kultury “Dobre Miejsce” przy Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie wypowiedziało umowę na wynajęcie sali na premierę książki  „Powrót_do_Jedwabnego” podobno po wmieszaniu się w imprezę kardynała Nycza. Rozmowa telefoniczna była krótka. Zdawkowa. Brak odpowiedzi na zadawane pytania. Ewidentna niechęć. Prezentacja miała być przeniesiona do Domu Amicus obok kościoła św.  Stanisława na Żoliborzu i tu po trzech godzinach znów ją odwołano, bo protestowała gmina żydowska choć nie czytali tej książki.

Trzecie miejsce był klub studencki na Al Niepodległości. Tu też w ostatniej chwili po presją rektora SGH odwołano spotkanie. Przez klubem  zebrało się z pięćset osób przemawiał Pan Sumliński i TV wRealu nadawała ten ewenement.

Ostatecznie zgodzono się, by w Domu Dziennikarzy na Foksal odbyło się spotkanie i tam zjawiło się z tysiąc ludzi, a dalsze 30 tysiŁęcy oglądało jej przebieg w tej stacji. Byli nie tylko na sali, ale na korytarzach. Występowała też dr Kurek.

Żydzi, jak widać choć nie czytali książki, już na zapasa ją zwalczają. Dzięki Bogu i swej głupocie sprawa nabrała rozgłosu na cały kraj ma przy okazji wyszło na jaw, jakie „uczciwe” są główne media w Polsce.

Czy Żydzi mają szanse wyjść cało z tej afery? Mają. Zaprosić autorów do Polinu wysłuchać co powiedzą wykazać im ewentualnie gdzie się mylą. Ale nie martwcie się rodacy tak nie postąpią i będzie to początek końca wojny z Polakami, która przeszła na wyższy poziom.

A jednak

Mimo zapowiedzi to imć Tusk będzie stawał do wyborów, bo za nim stoi – jak mawia Staszek Michalkiewicz – nasza Złota Pani z Berlina i pewnie wygra.

Kto to ?

Siedzę w metrze, a na przeciwko „coś” młodego z długimi rozwianymi włosami. Z głupia frant zadaję sobie pytanie czy to chłopak czy dziewczyna. Jak rozpoznać ? Kurtka nie dopasowana, więc nie widać czy ma biust. Usta i paznokcie nie umalowane aż wreszcie patrzę na buty i te zdradzają, że pewnie to chłopak.

Amerykańska targowica

Demokraci kolejny raz chcą obalić prezydenta i tym utrudniają Mu rządzenie krajem. Mam nadzieje, że to pomoże Mu wygrać wybory ale co złego zrobili to trudno teraz ocenić.

Po wyborach na Białorusi

Nie byłem na nich sam, ale przedstawiciele organizacji międzynarodowych podkreślili, że Białoruś nie zrealizowała ich rekomendacji z poprzednich wyborów w 2015 r. Dotyczyły m.in. poprawienia procedur i zwiększenia ich przejrzystości, dopuszczenia opozycji do komisji wyborczych, utworzenia scentralizowanego rejestru wyborców oraz zapewnienia jawności procesu liczenia głosów.

Najważniejsze, że nie poszła do urn ponad połowa wyborców, czyli wedle konstytucji tego kraju są nieważne i powinny być powtórzone.


Historyk

Na Ukrainie istnieje od wielu lat nieznany Polakom Rosjanin pan Mark Solonin – podaje nazwisko rosyjskie Марк Солонін – który pisze prawdziwą historię Sowietów od 1917 roku do teraz i nie zostawia na władcach dawnych i obecnych tego kraju suchej nitki.

Udziela on licznych wywiadów oczywiście po rosyjsku, które można obejrzeć w internecie. Szczególnie polecam jego wywiad z panem Gordonem. Wybijając w internecie – Марк Солонин. “В гостях у Дмитрия Гордона” (2019).

Nie do końca prawda

Widziałem ostatnio rosyjski film o 6-dniowej wojnie Izraela z państwami arabskimi i znów istotnej rzeczy brak.

Sowieci okłamali Arabów twierdząc, że Izrael chce na nich napaść. Ci więc zmobilizowali wojsko i postawili na granicy swe siły. Izraelici zrobili podobnie, ale nie mogli czekać z bronią u nogi, bo mobilizacja dłuższa rezerwistów rozkładała kraj. Więc zaatakowali i wszystkie arabskie państwa sąsiednie dostały manto.

Żydowscy oficerowie Ludowego Wojska Polskiego opijali zwycięstwo Izraela. O czym doniesiono Gomółce, który się wściekł i sporo ich wywalili z wojska.

Ciekawa jednak była reakcja Polaków. Izrael stał się popularny i sporo rodaków było gotowe iść bronić Żydów. Nakładły się na siebie dwie sprawy, niechęć do popieranych przez Ruskich Arabów oraz uznanie dla walecznych Żydów.

Ciekawy Ukrainiec

Igor Isajew przyjeżdża do Polski, próbuje blokować Polakom udział Marszu Niepodległości i jeszcze się z tym publicznie obnosi.

Potem na dodatek doniósł na władze Warszawy i policje do Rzecznika Praw Obywatelskich. ale jakoś nikt go z Polski nie „wyprosił”.

Taka bezkarność tylko rozjusza obcych i ośmiesza władze.

Właściwe odznaczenie

Członek Rady Reduty Dobrego Imienia prof. Andrzej Nowak został odznaczony przez Prezydenta RP Orderem Orła Białego! Jak podkreślił prezydent Duda – Order dla prof. Nowaka został przyznany w uznaniu za wybitne działania na polu historii, za propagowanie wartości patriotycznych oraz monumentalne „Dzieje Polski”

Niesamowita dama

„Pastorka z Kościoła episkopalnego w USA Katherine Ragsdale została mianowana na stanowisko szefowej wpływowej Federacji Aborcyjnej (NAF). – informuje „Niedziela”. Katoliccy duchowni określają ją nawiązującym do Apokalipsy św. Jana mianem „fałszywego proroka”.

Ragsdale od lat działa na rzecz aborcji i LGBT. Ponad osiem lat temu „biskup” z jej związku wyznaniowego – będącego odłamem anglikanizmu – „pobłogosławił” jej związek z kobietą.

Ks. Frank Pavone z organizacji „Księża za życiem” określa pastor Ragsdale jako „fałszywego proroka”, który próbuje ubrać dzieciobójstwo w religijne hasła.

„Przypomniał, że ta działaczka zajmowała się m.in. błogosławieniem rodziców planujących zabić swe dzieci oraz placówek, w których dokonuje się aborcji” – zaznacza niedziela.pl.

Na dodatek członkowie tej koalicji, powołując się na Biblię przekonują, że Pismo Święte nie potępia przelewania krwi nienarodzonych dzieci.

Aleksander Pruszyński