Rząd Ontario może nie jest szczególnie lubiany przez nauczycieli, ale za to chwalą go mali przedsiębiorcy. Kanadyjska Federacja Niezależnych Przedsiębiorców, która reprezentuje 42 000 małych firm z Ontario, wystawiła rządowi Douga Forda ocenę A- w swojej dorocznej Red Tape Report Card.

Julie Kwiecinski, dyrektor ds. prowincyjnych CFIB, podkreśliła, że przedsiębiorcy cenią rządowe wysiłki związane z likwidowaniem niepotrzebnej biurokracji i dublujących się wymagań. Dzięki konserwatystom małe biznesy mogą się rozwijać. Rząd po raz drugi z rzędu dostał ocenę A-, podczas gdy za liberałów miał zaledwie C+.

Prabmeet Sarkaria, wiceminister ds. drobnej przedsiębiorczości podziękował za nagrodę, która utwierdza konserwatystów w przekonaniu, że idą właściwą drogą. Podsumował, że w ciągu dwóch lat rząd uchwalił cztery ustawy przychylne przedsiębiorcom, a piąta jest jeszcze w drodze.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Podczas kampanii wyborczej Doug Ford obiecał, że zlikwiduje 25 proc. z ponad 386 000 regulacji obowiązujących przedsiebiorców.