My ze swej drogi nie zejdziemy, dalej będziemy reformować wymiar sprawiedliwości. Nie ugniemy się pod naciskami ani wewnętrznymi, ani zewnętrznymi – podkreślił prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Nie może być mowy o sprawiedliwej Polsce bez właściwie funkcjonującego wymiaru sprawiedliwości; siły głównego nurtu najpierw tworzące a potem utrwalające system postkomunistyczny, zawsze były zmianom w tej dziedzinie przeciwne – oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W sobotę w Warszawie odbywa się konwencja Solidarnej Polski poświęcona reformie sądownictwa. List do uczestników od prezesa PiS Jarosław Kaczyńskiego, odczytał poseł PiS Krzysztof Sobolewski.;

“Nie może być mowy o sprawiedliwej Polsce bez właściwie funkcjonującego wymiaru sprawiedliwości” – napisał Kaczyński.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

“Doskonale pamiętamy, że siły głównego nurtu, najpierw tworzące a potem utrwalające system postkomunistyczny zawsze były zmianom w tej dziedzinie przeciwne. Ich opór doprowadził do anachronicznej sytuacji, w której wymiar sprawiedliwości pozostał w zasadzie jedyną sferą życia publicznego, która nie została poddana przekształceniom na miarę potrzeb demokratycznego państwa” – stwierdził prezes PiS.

“W 2015 r., kiedy to wysoko nieśliśmy na sztandarach obietnicę zreformowania wymiaru sprawiedliwości, wyborcy obdarzając nas zaufaniem, wyraźnie opowiedzieli się za przeprowadzeniem zmian w tej sferze. W zeszłym roku obiecywaliśmy kontynuację tej reformy. I w tym przypadku wyborcy znowu nas poparli. Mamy zatem wyjątkowy mocny mandat do działania” – podkreślił Kaczyński. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa