12 Kanadyjczyków, którzy zarazili się wirusem na pokładzie Diamond Princess, zostało przeniesionych do japońskich zakładów opieki zdrowotnej, a co najmniej trzech wymaga hospitalizacji, powiedział w czwartek minister spraw zagranicznych Kanady François-Philippe Champagne

Dodał, że zespoły reagowania kryzysowego i urzędnicy konsularni są w Japonii, aby upewnić się, że Kanadyjczycy otrzymują potrzebną im pomoc.


 

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Japonia planuje przenosić pasażerów, którzy chcą opuścić statek etapami, do ośrodków izolacji na lądzie przy czym najbardziej „wrażliwi medycznie” goście są przenoszeni w pierwszej fazie, zgodnie z informacją podaną przez armatora Princess Cruises

Minister powiedział też, że około 250 Kanadyjczyków znajduje się na innym statku wycieczkowym u wybrzeży Kambodży, przetestowano ich na koronawirusa i wrócł do Kanady na koszt  linii, Holland America.

Ich statek Westerdam ostatecznie zakotwiczył w czwartek w Kambodży po tym, jak prośba o skorzystanie z portu została odrzucona przez kilka państw azjatyckich. Według operatora Holland America Line, wśród 1455 pasażerów i 802 członków załogi nie został wykryty żaden przypadek koronawirusa.