Dziesięć kobiet złożyło w czwartek pozew cywilny, oskarżając jednego z najbogatszych kanadyjskich biznesmenów i producentów odzieży, Petera Nygarda, o zgwałcenie ich w jego nadmorskiej rezydencji na Bahamach i prowadzenie tam, co nazywają „psiatki handlu seksualnego”.

Kobiety domagają się odszkodowania za domniemane gwałty.

Trzy kobiety miały 14 lat w momencie domniemanego gwałtu. Trzy inne 15 lat.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Domniemane gwałty miały miejsce w latach 2008–2015.

Dane personalne kobiet nie zostały wymienione w pozwie „ wysoce osobistej natury tej sprawy”.

Według pozwu złożonego w Nowym Jorku Nygard „rekrutował, zwabiał i kusił młode, wrażliwe i często biedne dzieci i kobiety, płacąc gotówką i fałszywymi obietnicami lukratywnych możliwości modelowania, aby je gwałcić i sodomizować”.

Prawnik Nygarda „energicznie” zaprzeczył oskarżeniom jako „całkowicie fałszywym i bezpodstawnym”..

„Peter Nygard z niecierpliwością oczekuje na pełne ujawnienie tego oszustwa” – powiedział Jay Prober.

Nygard kieruje wielomilionowym imperium odzieżowym z siedzibą w Winnipegu. Firma ma ponad 170 sklepów w Ameryce Północnej.

Prober twierdzi, że pozew jest ostatnią z wielu  próbą zniszczenia  reputacji jego klienta przez byłego sąsiada z Bahamów, miliardera z USA i byłego właściciela funduszu hedgingowego, Louisa Bacona.

Ich spór rozpoczął się od  skargi na hałas i przekształcił się w serię procesów sądowych prowadzonych w wielu krajach na przestrzeni ponad 10 lat.

Nygard uważa, że zarzuty w pozwie złożonym w czwartek są odpowiedzią na jego listopadowy proces przeciwko Baconowi, a oskarżający zostali „opłaceni, aby złożyć takie fałszywe roszczenia”.

Nygård obecnie mieszka w Nassau na Bahamach .

Ma siedmioro dzieci z czwórką kobiet w większości modelek.