Mimo zakazu sądowego Rob Hoogland przerwał milczenie i udzielił wywiadu, w którym opowiedział, jak lekarze i psycholodzy robią z jego córki chłopaka. To pierwsze wystąpienie publiczne Hooglanda, w którym mężczyzna ujawnił swoje imię i nazwisko oraz pokazał swoją twarz. Ojciec nie zgadza się na zmianę płci swojej 14-letniej córki za pomocą środków “chemicznych i chirurgicznych” i próbuje ją chronić na wszelkie możliwe sposoby. Dziewczyna była zachęcana do zmiany płci przez doradcę zatrudnionego w jej szkole podstawowej.

Z Hooglandem rozmawiała Laura-Lynn Tyler Thompson. Zarówno ojcu dziewczyny, jak i dziennikarce potencjalnie grozi kara więzienia za złamanie zakazu sądowego i pokazanie światu, jak radykalni seksaktywiści rozbijają rodzinę. Tyler Thompson po publikacji wywiadu natychmiast dostała listy od prawników nakazujące jej zdjęcie materiału. Została wezwana do sądu.

Sąd w Kolumbii Brytyjskiej nakazał Hooglandowi traktowanie córki jak chłopaka. Mężczyzna nie może zwracać się do niej jak do dziewczyny, nie może używać jej imienia nadanego po urodzeniu. Sprzeciw wobec zmiany płci córki w jakiejkolwiek formie jest zakazany. Hoogland nie może też opowiadać w mediach o sprawie.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU