W lutym najwięcej zwolenników ma koalicja rządząca – PiS może liczyć na poparcie 44 proc. pewnych uczestników wyborów; Koalicję Obywatelską popiera 24 proc., Lewicę – 9 proc.; Konfederacja może liczyć na 6 proc. głosów, a PSL-Koalicja Polska na 5 proc. – wynika z najnowszego sondażu CBOS.

W lutym poparcie dla PiS deklaruje 44 proc. pewnych uczestników wyborów; jest to takie samo poparcie jak w poprzednim sondażu ze stycznia.

Głosowanie na KO zadeklarowało 24 proc. ankietowych, czyli o 1 pkt proc. więcej niż w badaniu z poprzedniego miesiąca.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Na trzecim miejscu znalazła się w grudniu Lewica (SLD, Wiosna, Lewica Razem), którą popiera 9 proc. Polaków – to spadek o 1 pkt proc. CBOS wyróżnił poparcie dla Nowej Lewicy (która ma powstać z połączenia SLD i Wiosny) – 7 proc. oraz poparcie dla Lewicy Razem, które wyniosło 2 proc.

Konfederację popiera 6 proc. badanych, co oznacza wzrost o 1 pkt proc. 5 proc. badanych zadeklarowało poparcie dla PSL-Koalicja Polska (spadek o 2 pkt proc).

W lutym 79 proc. uprawnionych do głosowania zadeklarowało, że wzięłoby udział w wyborach, gdyby odbywały się w najbliższą niedzielę. To o jeden punkt procentowy więcej niż w badaniu ze stycznia.

(PAP)

autor: Karol Kostrzewa