(Reuters) – Amerykańscy urzędnicy ds. zdrowia poinformowali w piątek, że przygotowują się do możliwości rozprzestrzenienia się nowego koronawirusa w amerykańskim społeczeństwie, co wymusiłoby zamknięcie szkół i przedsiębiorstw.

Służby zdrowia przygotowują personel medyczny na ryzyko, Nancy Messonnier, urzędniczka z Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC)

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Messonnier powiedział, że władze ds. zdrowia chcą być gotowe do zamknięcia szkół i firm, takich jak to podejmowano w krajach azjatyckich.

„Nie widzimy jeszcze społeczności rozprzestrzeniającej się tutaj w Stanach Zjednoczonych, ale jest bardzo prawdopodobne, a nawet prawdopodobne, że może się to w końcu wydarzyć” – powiedział Messonnier.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła, że ​​okno możliwości powstrzymania międzynarodowego rozprzestrzeniania się epidemii, w wyniku której zmarło ponad 2200 osób, zbliża się do końca, ponieważ wirus rozprzestrzenił się na około 26 krajów z dużą  obecnością w Korei Południowej i niedawno w Iranie , Libanie i we Włoszech.

CDC wciąż zajmuje się testowaniem koronawirusa, ponieważ są problemy z zestawami testowymi wysyłanymi do stanów, powiedziała Messonnier.

Tylko trzy stany w USA są obecnie w stanie przeprowadzić testy na obecność wirusa lokalnie.