Gigant spożywczy Mondelez International zdecydował się odkupić od obecnych właścicieli większość akcji w torontońskim Give & Go Prepared Foods Corp. Transakcja ma mieć wartość 1,2 miliarda dolarów amerykańskich. Prawdopodobnie zostanie sfinalizowana w drugim kwartale roku.

Give & Go obecnie należy do Thomas H. Lee Partners z Bostonu. Przedsiębiorstwo produkuje wyroby piekarnicze i cukiernicze sprzedawane pod takimi markami jak Kimberley’s Bakeshoppe, Create a Treat, Mason St. Bakehouse and The Worthy Crumb Pastry Co. Jego flagowym produktem są “two-bite brownies” sprzedawane w wielu kanadyjskich sklepach spożywczych.

W zeszłym roku Give & Go odnotowało zysk na poziomie 500 milionów dolarów. Zostało założone w 1989 roku i stale się rozrastało. W końcu zostało kupione przez fundusz emerytalny do ontaryjskich pracowników rządowych, OMERS, w 2007 roku. OMERS sprzedał przedsiębiorstwo firmie Thomas H. Lee w 2016 roku. Kwota przejęcia nie została ujawniona.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Teraz Give & Go trafi w ręce Mondelez International, który jest właścicielem takich marek jak Philadelphia, Chips Ahoy, Oreo, Ritz czy Cadbury.

Give & Go ma siedem zakładów produkcyjnych w okolicach Toronto i w samym mieście. Zatrudnia 1500 osób. Na razie nie ma planów zmiany produkcji.