– Trzeba chronić dzieci przed szkodliwymi ideologiami i treściami, które są po prostu kuriozalne. Mamy swoją tradycję w Polsce i to jest tradycja wyrosła na pniu chrześcijańskim – przypomniał prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Radiem Maryja i TV TRWAM. Prezydent dodał, że nie wyobraża sobie zmiany definicji małżeństwa, które, zgodnie z Konstytucją RP stanowi związek mężczyzny i kobiety.

Prezydent podkreślił, że w kwestii definicji małżeństwa jego stanowisko, również w odniesieniu do roli władzy państwowej, jest jednoznaczne – Małżeństwo to związek jednej kobiety i jednego mężczyzny. Tak jest zapisane w naszej konstytucji i taką właśnie rodzinę powinno wspierać polskie państwo – powiedział Andrzej Duda w Radiu Maryja.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Andrzej Duda ocenił też, że „podstawową sprawą” jest ochrona dzieci przed „szkodliwymi ideologiami”. – To, że w wielu miejscach są ludzie o poglądach nie lewicowych nawet, ale lewackich, bo lewicowe poglądy to są przede wszystkim poglądy prospołeczne, to dlatego, że mamy demokrację i można mieć takie poglądy. Ale my musimy się bronić przed realizacją pewnych ideologii, wcielaniem ich w życie – podkreślił.

Gość wieczornych „Rozmów Niedokończonych” na antenie toruńskiej rozgłośni odniósł się również do reformy sądownictwa. – Uczciwy sędzia, który rzetelnie wykonuje swoją służbę publiczną, który nie popełnia przestępstw nie ma żadnego powodu do kwestionowania Izby Dyscyplinarnej. Zwalczenie jej przez środowisko sędziowskie jest dla mnie niepojęte – powiedział prezydent.

 

Prezydent odniósł się również do wielu innych kwestii, jakie pojawiły się w ostatnich dniach. Pytany o głosy krytyki w związku, że podpisał ustawę na zaniedbanym dworcu w Końskich zapewnił, że „nie uważa, że majestat prezydenta cierpi ma tym, że prezydent udaje się w miejsca swojego kraju, które są w złym stanie i nie waha się tego pokazać”

– Tak, wygląda to źle, ale ja się nie boję takich miejsc, bo ja chcę, żeby prawda o moim kraju nie była dla mnie obca. I bardzo dobrze, że mnie tam zaproszono i bardzo dobrze, że usiadłem na tym peronie, mając za plecami to co miałem, mając obok te zardzewiałe szyny, przy zwykłym stoliku jak normalny człowiek” – mówił Andrzej Duda. – I to jest miejsce, które musi się zmienić i zmieni się, dzięki programowi Kolej Plus, tam będą inwestycje, tam wrócą pociągi, które przed laty zostały stamtąd zabrane – powiedział prezydent. A gdy wrócą, podróż może być tańsza. Rozmówca Radia Maryja ujawnił, że rozmawia z ministrem infrastruktury na temat zniesienia podatku VAT na bilety kolejowe. – Mam przychylność ze strony ministra infrastruktury w tej inicjatywie, liczę na to, że będzie także przychylność reszty rządu na czele z panem premierem i ministrem finansów – mówił.