VANCOUVER – Urzędnicy ds. zdrowia zidentyfikowali osiem nowych zakażeń COVID-19 w Kolumbii Brytyjskiej, w tym „przypadek społeczny”, osobę, która ostatnio nie podróżowała poza prowincję.

Dr Bonnie Henry, urzędnik ds. Zdrowia w prowincji, powiedział, że wszystkie infekcje zostały wykryte w ciągu ostatniego dnia, a połowa z nich to „bliskie kontakty domowe” z jednym wcześniej zidentyfikowanym pacjentem z COVID-19, który niedawno wrócił z podróży do Iranu.

Ale jednym z nowo zidentyfikowanych pacjentów jest kobieta, która nie podróżowała do żadnego kraju dotkniętego COVID-19 i nie ma żadnego znanego kontaktu z nikim w BC niosącym wirusa.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Przeprowadzamy teraz szczegółowe dochodzenie w celu ustalenia, gdzie jest przyczyna infekcji nowego przypadku “społecznego zarażenia”” – powiedziała Henry.

Przypadek został zidentyfikowany w ramach dorocznego programu kontroli grypy BC. Urzędnicy niedawno ogłosili, że jednocześnie rozpoczęli testowanie ludzi na COVID-19 i grypę.

Urzędnicy nadal podkreślają, że ludzie chorzy muszą pozostać w domu. Wszystkich zachęca się do częstego mycia rąk i unikania dotykania twarzy tak często, jak to możliwe.

Tymczasem wybuch epidemii w stanie Waszyngton nadal się pogarsza, z prawie 70 przypuszczalnymi lub potwierdzonymi przypadkami i 11 zgonami, z których większość związana jest z domem opieki seniora w hrabstwie King.