Cztery kolejne pozytywne przypadki COVID-19 potwierdzono w prowincji Ontario w niedzielę.

Urzędnicy zdrowia regionu Peel zgłosili w niedzielę wieczorem trzeci pozytywny przypadek regionu, mężczyzna po pięćdziesiątce, który wrócił z Niemiec 7 marca. Stan jego zdrowia został oceniony w szpitalu w Brampton. Ppozwolono mu wrócić do domu, gdzie przebywa obecnie w izolacji.

Wcześniej dyrektor medyczny Ontario potwierdził dwa dodatkowe przypadki – kobietę w wieku 60 lat, która wróciła z Francji 2 marca i mężczyznę w wieku 60 lat, który wrócił z Waszyngtonu 3 marca.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Kobieta była leczona w szpitalu ogólnym w Scarborough, a mężczyzna w szpitalu ogólnym w Nowym Jorku. Obaj pacjenci są teraz w izolacji.

Wcześniej tego dnia prowincja potwierdziła, że ​​kobieta po czterdziestce, która wróciła do Toronto 2 marca po podróży do Kolorado, uzyskała wynik pozytywny.

„Toronto Public Health aktywnie uczestniczy w śledzeniu kontaktów i zarządzaniu tymi przypadkami”, – czytamy w  oświadczeniu.

Nowe przypadki zwiększają całkowitą liczbę potwierdzonych pacjentów z koronawirusem w Ontario do 32.

Ministerstwo twierdzi, że COVID-19 nadal nie krąży lokalnie, ale urzędnicy aktywnie  przygotowują się na miejscowe rozprzestrzenienie się choroby.

„Wszystkie protokoły były przestrzegane, a ryzyko dla mieszkańców Ontario pozostaje niskie”, twierdzi  prowincja.