Kanadyjskie służby krwiodawstwa wzywają do zachowania spokoju. W kilku miastach Kanady rośnie liczba osób, które odwołują wizyty w stacjach krwiodawstwa z obawy przed koronawirusem. Canadian Blood Services dodaje, że w magazynach jest jeszcze sporo krwi, ale spadek liczby krwiodawców jest niepokojący, biorąc pod uwagę, że krwi brakowało w innych krajach, które walczą z wirusem.

Dr Isra Levy przypomina, że życie wielu pacjentów zależy od krwi. Krwi potrzebują pacjenci poddawani. operacjom, chorzy na raka, albo poszkodowani w wypadkach komunikacyjnych.

Canadian Blood Services prowadzi krajowy bank krwi, z którego ratująca życie krew jest dystrybuowana do różnych miejsc w Kanadzie, w zależności od tego, gdzie akurat jest potrzeba. Organizacja utrzymuje najwyższe standardy sanitarne, by chronić wszystkich dawców, personel i wolontariuszy. Zapewnia, że oddawanie krwi jest bezpieczne. Dawcy są poddawani badaniom przed oddaniem krwi. Jeśli wykazują jakiekolwiek objawy, są odsyłani do domu.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Aby umówić się na wizytę i oddać krew, należy zadzwonić pod numer telefonu 1-888-236-6283 lub zarezerwować wizytę za pośrednictwem strony blood.ca. Można też po prostu pójść do lokalnej stacji krwiodawstwa.