Dwie duże sieci sklepów spożywczych podejmują kolejne kroki w celu ochrony swoich pracowników przed COVID-19.

W oświadczeniu z piątku Sobeys powiedział, że zaczął instalować osłony z pleksiglasu, aby chronić kasjerów w swoich sklepach.

„Przyjrzeliśmy się najlepszym praktykom na całym świecie, a tarcze te wyróżniają się jako dobry środek ochronny” – głosi oświadczenie.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Firma Loblaw ogłosiła, że ​​planuje skrócić godziny otwarcia w sklepach spożywczych i sklepach Shoppers Drug Mart, aby dać pracownikom więcej czasu na sprzątanie i odpoczynek.

Godziny pracy Sobeys zostaną też skrócone od 8 rano do 8 wieczorem, aby dać więcej czasu na czyszczenie i uzupełnianie zapasów półek.

Sobeys poinformował również, że jego pracownicy myją teraz ręce co 15 minut.

Aby zachęcić do dystansu społecznego, sklepy spożywcze Loblaws zaczną jednocześnie ograniczać liczbę klientów wpuszczanych do sklepów.

W oświadczeniu stwierdzono również, że sklepy tymczasowo zrzekną się pięciocentowej opłaty za plastikową torbę, aby zniechęcić ludzi do korzystania z toreb wielokrotnego użytku. Osoby, które przynoszą torby wielokrotnego użytku, proszone są o samodzielne pakowanie przedmiotów.

Oświadczenie mówi, że zmiany te wchodzą w życie natychmiast.

Sklepy Walmart pozostają otwarte, ale na pierwszą godzinę otwarcia zapraszają seniorów oraz osoby niepełnosprawne lub chore.

Niektóre sklepy mogą też ograniczać ilości sprzedaży niektórych towarów na klienta.

W oświadczeniu stwierdzono również, że wprowadzono zmiany na stronie internetowej Walmart Canada, aby umożliwić dostawę produktów spożywczych do domu.

Ponadto firma chce natychmiast zatrudnić 10 000 dodatkowych pracowników w swoich sklepach i centrach dystrybucyjnych.