Dr Deborah Birx, członek Amerykańskiej grupy zadaniowej ds. koronawirusa, ostrzegła opinię publiczną przed paniką, gdy słyszy się o modelach i prognozach rozprzestrzeniania się pandemii.

„Modele to modele” – powiedziała. „Kiedy ludzie zaczynają mówić o zarażeniu 20% populacji, jest to bardzo przerażające, ale nie mamy danych, które pasowałyby do nas na podstawie naszych doświadczeń”.

Powiedziała, że ​​media nie powinny „sugerować, że kiedy ktoś będzie potrzebował hospitalizacji, nie będzie przyjęty, a jeśli zostanie przyjęty to nie będzie tam respiratora, bo nie ma na to dowodów”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Obecnie nie ma żadnego modelu – nie ma realnej prognozy, w której widzimy, że od 60% do 70% Amerykanów zarazi się w ciągu najbliższych ośmiu do 12 tygodni. Chcę to jasno powiedzieć ”.

W Nowym Jorku wciąż mamy łóka na intensywnej terapii i nadal są znaczące zapasy respiratorów – ponad 1000 lub 2000 respiratorów, które nie zostały wykorzystane.

Widzimy, że przypadki koronawirusa są skoncentrowane na obszarach wysoce zurbanizowanych i istnieją inne części stanów, które mają wiele wentylatorów i inne części stanu Nowy Jork, które nie są zainfekowane. Możemy zaspokoić potrzeby.