Rząd prowincji potwierdził, że szkoły w Ontario będą zamknięte do 4 maja w związku z trwającą pandemią COVID-19.

„Jak mówiłem,  sytuacja może się zmieniać z dnia na dzień i z godziny na godzinę”, stwierdził premier Ontario Doug Ford na konferencji prasowej we wtorek. „Aby chronić nasze dzieci, jesteśmy przygotowani do przedłużenia okresu zamknięcia, jeśli będziemy musieli. ”

Na początku tego miesiąca minister edukacji Stephen Lecce nakazał zamknięcie szkół na dwa tygodnie po marcowej przerwie, a premier powiedział, już w zeszłym tygodniu, że szkoły nie zostaną ponownie otwarte 6 kwietnia.

Ford wraz z Lecce  przedstawili nowe narzędzia do nauki na odległość, z których mogą korzystać nauczyciele i uczniowie w ciągu najbliższych kilku tygodni.

 

Nowy program rządu jest podzielony na cztery grupy, w tym przedszkole do klasy 3, klasy od 4 do 6, klasy od 7 do 8 i klasy od 9 do 12:

Przedszkole klasy 3
Pięć godzin pracy na ucznia tygodniowo, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności czytania i pisania oraz matematyki

Klasy 4-6
Pięć godzin pracy na ucznia, tygodniowo, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności czytania i pisania, matematyki, nauk przyrodniczych i badań społecznych

Klasy 7-8
10 godzin pracy na ucznia, tygodniowo, ze szczególnym uwzględnieniem matematyki, umiejętności czytania i pisania, nauk przyrodniczych i badań społecznych

Klasy 9-12
Trzy godziny pracy na kurs, tygodniowo dla studentów semestralnych; 1,5 godziny pracy na kurs tygodniowo dla studentów nie semestralnych, z naciskiem zaliczeń na studia

Ministerstwo Edukacji kontynuuje współpracę z Ministerstwem Szkół Wyższych i Uniwersytetów, aby upewnić się, że nie ma barier w dostępie do edukacji policealnej.

Jeśli chodzi o techniczne aspekty nauki w domu, Lecce powiedział, że nauczyciele będą korzystać z telefonów, wideokonferencji i poczty e-mail, aby pozostać w kontakcie z uczniami, zapewniając realizację  programu nauczania.

Prowincja zapowiedziała również, że w razie potrzeby szkoły rozdadzą uczniom laptopy i / lub inne urządzenia, aby ułatwić program nauki online.