Była federalna minister i lekarz włączyła się do pomocy w placówce w Markham dla niepełnosprawnych dorosłych, gdzie duża część personelu opuściła stanowiska w związku z  wybuchem COVID-19.

Jane Philpott, była lekarz rodzinny, która ustąpiła ze stanowiska prezesa Rady Skarbu w związku ze skandalem SNC Lavalin,  w niedzielę wielkanocną w pełnym ekwipunku ochronnym  udała się do Participation House po doniesieniach, że w placówce brakowało ponad dwóch trzecich   personelu bo wielu zrezygnowało z pracy pod koniec ubiegłego tygodnia. 12 osób było chorych na Covid-19

W tym momencie nie jest jasne, jaką rolę odgrywa Philpott i jak długo planuje pomagać w obiekcie.

„W ciągu ostatnich kilku dni staraliśmy się uzyskać pomoc za pośrednictwem różnych dróg, ale nic się nie zmaterializowało, a teraz widzimy, że pracownicy, którzy tu są, są zmęczeni i chorują, niektórzy ludzie wracają do domu chorzy ”, mówiła w niedzielę rano w CP24 dyrektor wykonawczy Participation House Shelley Brillinger.

Dodała, że ​​„rozumie strach ludzi”, którzy odmówili przyjścia do pracy, ale coraz bardziej niepokoi się o pracowników, którzy pozostają w pracy.

Niektóre pielęgniarki pracują po 40 godzin  z sześciogodzinną przerwą na sen.

Inni,  śpią nawet w pokoju fizjoterapii w placówce, aby być blisko, jeśli zajdzie taka potrzeba.

„Morale jest okropne, ponieważ ludzie czują, że pomoc nie nadchodzi” – powiedziała. „Cały czas prosimy o pomoc, ale do tej pory żadne wsparcie się nie zmaterializowało”.