Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher publicznie pochwaliła nadającą w Polsce amerykańską telewizję TVN i określiła krytykę wobec niej  jako bezpodstawną.

Mosbacher pochwaliła programy informacyjne TVN na Twitterze  za rzetelność i profesjonalizm oraz podważyła krytykę wobec nich.

@FaktyTVN jest częścią rodziny @Discovery, amerykańskiej firmy notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku, której priorytetem jest przejrzystość, wolność słowa oraz niezależne i odpowiedzialne dziennikarstwo. Sugestie, że jest inaczej, są fałszywe – przekonuje przedstawiciel Waszyngtonu w Polsce

 

Mosbacher zamieściła  wpis po kilku dniach ostrej krytyki jaką pod adresem TVN wyrażano w czołowym programie informacyjnym telewizji państwowej – „Wiadomościach” TVP 1. Krytykę tę redakcja „Wiadomości” rozpoczęła jeszcze tydzień temu oskarżając redakcję informacyjną TVN o manipulację, po tym gdy sugerowała, że obywatelski projekt ustawy zaostrzającej przepisy antyaborcyjne jest w  jakimś zakresie inicjatywą rządu Prawa i Sprawiedliwości.

W kolejnych dniach w „Wiadomościach” TVP 1 pojawiły się kolejne komentarze oskarżające materiały TVN o stronniczość.