Prezes YouTube zasugerowała, że treści, które „są sprzeczne”, z wytycznymi Światowej Organizacji Zddrowia (WHO) dotyczącymi koronawirusa zostaną zablokowane.

Susan Wojcicki, dyrektor generalny YouTube, twierdzi, że platforma zakazuje treści promujące “fałszywe lub niesprawdzone leki koronawirusowe”.
W wywiadzie dla CNN zasugerowała również, że każde wideo, które „jest sprzeczne” ze wskazówkami WHO na temat pandemii, zostanie zablokowane.
W marcu YouTube ogłosił, że demonetyzuje filmy o koronawirusie, ale cofnął tę decyzję tydzień później po reakcji niezadowolonych YouTuberów.
Platforma już zakazała filmów, które łączą 5G z rozprzestrzenianiem się COVID-19.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

yOUTUBE usunął wideo z konferencji prasowej z udziałem Dr. Dan Erickson i Artin Massihi, którzy  prowadzą klinikę w Bakersfield w Kalifornii, ponieważ  naruszało zasady YT,  kwestionując  zalecenia WHO.

Ruch ten został skrytykowany jako cenzura i niepokojący znak, że duże firmy technologiczne próbują kontrolować informacje podczas pandemii i tłumią wolność słowa.

Godzinne wideo z dr. Ericksonem i Massihi sugerujące, że nakaz izolacji w domu jest szkodliwy, miałO ponad pięć milionów wyświetleń.

Korzystając ze statystyk lekarze ci, twierdzą, że śmiertelność koronawirusa jest niewielka, a blokada prowadzi do zakłóceń normalnej opieki zdrowotnej, funkcjonowania zdrowego układu odpornościowego ludzi i wyniszcza gospodarkę.

Lekarze mówią też że istnieje presja, aby dodawać COVID-19 jako przyczynę śmierci do innych przypadków śmierci, aby sztucznie zwiększyć liczbę ofiar śmiertelnych.

Za Daily Mail