W drugiej połowie maja, w trzecim etapie odmrażania polskiej gospodarki, uruchomimy gastronomię, zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne – ogłosiła w środę wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

“Uruchomimy kolejne trzy ważne branże spośród blisko 40, z którymi od kilku tygodni pozostajemy w intensywnym dialogu” – podkreśliła.

“Naszym celem jest wypracowanie zasad bezpiecznego i komfortowego powrotu do “nowej normalności”. Pomogą nam w tym wytyczne, które pozwolą bezpiecznie korzystać z kolejnych usług w dobie pandemii COVID-19″ – dodała wicepremier.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

“Od dłuższego czasu wsłuchiwaliśmy się w oczekiwania i postulaty branży gastronomicznej, fryzjerskiej i kosmetycznej. Mam nadzieję, że we współpracy z jej reprezentantami bezpiecznie, krok po kroku, wrócimy do +nowej normalności+ i przezwyciężymy negatywne konsekwencje pandemii koronawirusa” – powiedziała z kolei wiceszefowa resortu rozwoju Olga Semeniuk.

Ministerstwo rozwoju w związku z ogłoszeniem otwarcia branży beauty – usługi kosmetyczne, fryzjerskie oraz branżę gastronomiczną, w porozumieniu z Głównym Inspektoratem Sanitarnym oraz przedstawicielami branż i ekspertami, przygotowało wytyczne, które określają, w jaki sposób będzie można bezpiecznie świadczyć te usługi oraz z nich korzystać w okresie epidemii.

W środę podczas konferencji prasowej w KPRM szef rządu przedstawił plan łagodzenia obostrzeń, który będzie obowiązywał od poniedziałku, 18 maja.