LOT wznawia loty krajowe

445

Polskie Linie Lotnicze LOT od 1 czerwca br. wznowią pasażerskie loty krajowe na wybranych trasach. Przywracanie połączeń pasażerskich nastąpi w kilku etapach rozłożonych na najbliższe miesiące i jest ono ściśle uzależnione od bieżącej sytuacji epidemicznej w Polsce i na świecie.

W pierwszym etapie od 1 czerwca będzie można korzystać z połączeń krajowych realizowanych przez 8 portów lotniczych w Polsce. Będą to połączenia na trasie Warszawa-Gdańsk, z Warszawy do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz z Krakowa do Gdańska. Będzie to około 30 lotów każdego dnia.

LOT przekonuje, że w ramach wznowionej siatki połączeń będzie można skorzystać z biletów „na bardzo atrakcyjnych warunkach cenowych”. Cena biletu w jedną stronę bez bagażu zacznie się od 99 złotych. Ponadto będzie można liczyć na różne rabaty.

Połączeń zagranicznych PLL LOT nie będzie realizował  co najmniej do 14 czerwca.

Jak podaje portal RMF24.pl, wznowieniu lotów pasażerskich będą towarzyszyły nowe rygorystyczne zasady bezpieczeństwa dla pasażerów. W trakcie całego rejsu konieczne będzie noszenie maseczki. Posiłki zostaną ograniczone i będą pakowane. Odprawa będzie przeprowadzana internetowo lub w automatach. Pasażerowie wchodzący na lotnisko będą mieli mierzoną temperaturę. Pasażerowie przylatujący i odlatujący zostaną odseparowani. Fotele i schowki w samolotach po każdym locie będą dezynfekowane.

za rmf pap gon