W kolejnej drugiej fazie planu ponownego otwarcia gospodarki Ontario nastąpi złagodzenie ograniczeń dotyczących spotkań grupowych i miejsc kultu w całej prowincji, a jednocześnie w regionach uznanych za najbezpieczniejsze otwarte zostaną bary, restauracje i zakłady fryzjerskie

„W piątek, 12 czerwca 2020 r., o godzinie 00:01 prowincja zwiększy limit spotkań towarzyskich z 5 do 10 osób w całej prowincji,   ludzie muszą nadal zachowywać dystans fizyczny, trzymając co najmniej dwa metry od innych osób.

„Ponadto wszystkie miejsca kultu w Ontario będą również mogły się otworzyć przy obowiązującym dystansowaniu społecznym i frekwencją ograniczoną do, nie więcej niż 30 procent pojemności budynku.

Toronto, wraz z Peel i York, należą do regionów, które pozostaną w fazie 1, dopóki kluczowe wskaźniki zdrowia nie umożliwią bezpiecznego ponownego otwarcia.

Regiony, które otrzymają zielone światło, aby wejść w fazę 2 w piątek, ponownie otworzą restauracje i bary, centra handlowe (z ograniczonymi strefami gastronomicznymi), usługi higieny osobistej, takie jak fryzjerzy, salony masażu i salony tatuażu.

Otwarte zostaną baseny.

Produkcja filmów i programów telewizyjnych powróci, a śluby i pogrzeby będą dozwolone z ograniczeniem spotkań towarzyskich do 10 osób.