Ottawa przedłużyła na co najmniej kolejny miesiąc całkowity zakaz podróżowania, który zakazuje wjazdu wszystkim podróżnym, którzy nie są obywatelami Kanady, stałymi mieszkańcami lub osobami przyjeżdżającymi z USA z „istotnych” powodów.

Dotychczasowe rozporządzenie, które wygasało we wtorek wieczorem, zostało przedłużone do 31 lipca ze względów ochrony zdrowia publicznego – stwierdza w komunikacie Rebecca Purdy, rzeczniczka Kanadyjskiej Agencji Służb Granicznych.

Odrębne zarządzenie zabrania zbędnego podróżowania między Kanadą i USA i obowiązuje do 21 lipca.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Decyzja Ottawy o dalszym zakazie wjazdu cudzoziemców do Kanady następuje po tym, jak Unia Europejska zgodziła się zezwolić  turystom z Kanady i 14 innych krajów na wjazd

 

W poniedziałek, rząd federalny rozszerzył również  zasady kwarantanny, wymagające od podróżujących izolacji na 14 dni po przybyciu do Kanady. To oddzielne zarządzenie zostało teraz przedłużone do 31 sierpnia.

Zgodnie z ustawą o kwarantannie podróżni muszą również potwierdzić, że mają odpowiednie miejsce do izolacji, gdzie będą mieli dostęp do podstawowych potrzeb, w tym żywności i lekarstw.